Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : I plotėsohet amaneti Qani Mehmedit
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/11 2:01:18 (2404 Lexime)Jetėsohen vargjet redaktuara nga Qani Mehmedit pėr kėrēovarin, pėrmes zėrave tė tenorėve Kastriot Tusha e Shkodran Tolaj.

Gazetari tashmė i ndjerė Qani Mehmedi i lidhur vazhdimisht me zhvillimet nė Maqedoni, para se tė rėndohej nga sėmundja, nė muajin shkurt, i kishte dhėnė "dorėn e fundit" vargjeve pėr kėrēovarėt mėrgimtarė.

Derisa gara kombėtare pėr fitoren e Kėrēovės zhvillohet me 15 tetor, Shkodran Tolaj dhe pas sulmit fizik qe qė pati ( i njohur pėr opinionin), vazhdoi punėn dhe tashmė ėshtė publikuar kėnga "Shqipet e Uskanės2 - Kėrēovari" muzikuar nga a Shkodran Tolaj dhe orkestruar nga Jetmir Mehmeti.Kjo kėngė ka mbledhur artistėt mė tė mirė kombėtarė, tenorin: Kastriot Tusha, instrumentistėt Shaqir Hoti e Fatmir Makolli nga Kosova e Gani Ibrahimi nga Kėrēova.

Kėnga po pėlqehet shumė dhe iu dedikohet mėrgimtarėve, ndėrkaq videoklipi i realizuar nga "X-creative" dhe lanēuar nga produksioni "Beni" paraqet pamje tė Krujės, Kėrēovės, Zajazit me theks tė veēantė memorialit "Nėna shqiptare" dhe "Sulltana" duke lartėsuar kėshtu peshėn e gruas nė ngritjen e moralit kombėtarė.

Kjo kėngė e paraqet Kėrēovėn si pjesė tė pandashme tė kombit shqiptar dhe pėrcjellė mesazhin e unifikimit dhe bashkimit.

/RTKlive


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.