Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Pėrkrahje masive pėr Fatmir Deharin. Arrijnė aeroplanėt e parė nga Amerika (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/11 1:03:59 (689 Lexime)Isai udhėtoi mė shumė se 12 orė pėr tė arritur nė Shkup. Biletėn e pagoi vetė, kurse do t’i duhen edhe 2 orė tjera qė tė arrijė nė qytetin e tij, Kėrēovė. Ai sė bashku me dyzet kėrēovarė tė tjerė kanė ardhur enkas pėr tė zgjedhjet lokale, me qėllim qė siē thotė, tė japin kontributin e tyre, pėr tė shėnuar fitoren e radhės. Edhe pėrkundėr zėrave se ekziston mobilizim nga ana e partive politike pėr tė sjellė sa mė shumė votues, kėta qytetarė mohojnė njė gjė tė tillė.

“Jemi tė organizuar dhe ēdo ditė vijnė grupe-grupe, vijnė sot dhe nesėr. Ne vetė i kemi paguar biletat nga vetė-financimi ynė, nuk kemi pasur ndihmė nga askush. Kemi ardhur vetėm pėr Fatmir Deharin”, tha Isa Imeri, Ēikago.


Ky ėshtė aeroplani i tretė me kėrēovarė qė vjen nga Amerika, kurse numri i tyre pritet tė rritet deri nė 300 persona. Ndėrkaq sipas informacioneve nga shqiptarėt e diasporės, numri i votuesve nga shtetet e Evropės do tė arrijė deri nė 4000 persona.

“E kemi pėr detyrė si vendlindje, si atdhetar pėr tė ardhur pėr njė rast tė tillė qė tė votojmė njė shqiptar i cili me tė vėrtetė ka treguar mjaft sukses nė Kėrēovė”, tha Xhemal Pinjolli, nga SHBA.

“Diku 250 e deri 300 mundėn mė shumė tė vijnė”, tha Rexhep Imeri nga SHBA.

Nė zgjedhjet e kaluara lokale tė vitit 2013, mėrgimtarėt kėrēovarė arritėn tė mobilizohen nė mėnyrė masive pėr t’i dhėnė votėn kryetarit aktual Fatmir Deharit. Gara nė mes VMRO-DPMNE-sė dhe BDI-sė ishte e ngushtė dhe e tensionuar. Ish-kryeministri Nikolla Gruevski atėbotė porositi votuesit maqedonas qė njėqin pėrqind tė dalin nė votime, me qėllim qė tė dėshmojnė se Maqedonia ėshtė vend i maqedonasve.

“Tė dashur miq, ata dėshirojnė qė me qytetarė tė shpėrngulur tė etnitetit shqiptar, nga Kėrēova, Osllomeja dhe Zajasi, tė cilėt janė shpėrngulur para 10, 20 ose 30 viteve, duan ta marrin Kėrēovėn, do ti sillnin me avionė, autobusė, nga Amerika dhe Evropa. Hajde kėrēovarė, kėsaj here tė tregojmė dhe tė dalim tė gjithė, me 100%, tu tregojmė atyre se e kujt ėshtė Kėrēova”, u shpreh Nikolla Gruevski, ish-kryeministėr.

“Nė rast se Fatmir Dehari dėshiron tė jetojė nė Shqipėri, ja ku e ka Shqipėrinė. Le tė shkojė, le tė jetojė atje, s’kemi asgjė kundėr ajo ėshtė zgjedhje e tij se ku do tė jetojė. Kėtu ėshtė dhe do tė mbetet Republika e Maqedonisė. Kėrēova ka qenė dhe do tė mbetet Republika e Maqedonisė”, shtoi Gruevski.

Krahas retorikės nacionaliste tė pėrdorur nė zgjedhjet e kaluara lokale, kėsaj radhe fushata po kalon e qetė dhe pa tensione tė theksuara. Pėr kandidatin shqiptar pėr Komunėn e Kėrēovės ka shfaqur pėrkrahje LSDM bashkė me tė gjitha partitė shqiptare. Kundėrkandidati i vetėm i Fatmir Deharit ngelet Vllatko Sajkoski nga radhėt e VMRO-DPMNE-sė./TV21/
Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.