Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Ja si ėshtė Schumacher katėr vjet pas ndeshjes !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/10 5:37:23 (753 Lexime)Fansat e kampionit tė “Formula 1” Michael Schumacher kanė rindezur shpresat pėr pėrmirėsimin e shėndetit tė tij. Ky entuziazėm vjen pas deklaratės sė agjentes sė tij. Sabine Kehm foli pėr koleksionin e makinave tė Schumacher dhe tha se po mendojnė qė tė hapin njė muze. Mediat britanike shkruajnė se fakti qė agjentja e kampionit tė Formula 1 pėrdori termin “ne”, do tė thotė se ka njė shpresė qė gjendja e Schumacher mund tė jetė pėrmirėsuar, njofton tvklan.al.

Ato shkruajnė se deklarata e agjentes sė tij ka ngjallur shpresat se Michael Schumacher mund tė jetė pėrfshirė nė planifikimin pėr hapjen e muzeut, pavarėsisht se ėshtė ende duke u mjekuar.


Sabine Kehm tha se hapja e muzeut me automjetit e kampionit tė garave me makina ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė kujtuar legjendėn.

“Ne kemi planifikuar qė t’i bėjmė ato tė disponueshme pėr publikun”, tha ajo.

Ndėrkohė, 48-vjeēari Schumacher pėsoi njė aksident tė rėndė nė vitin 2013 nė Alpet Franceze pasi goditi kokėn nė njė shkėmb. Ai ishte nė koma pėr gjashtė muaj.

Schumacher u zgjua nga koma nė vitin 2014, ndėrsa sot e kėsaj dite nuk dihet gjendja e tij e saktė shėndetėsore. Sipas mediave tė huaja, besohet se kampioni i Formula 1 nuk mund tė lėvizė dhe tė flasė. Janė plot 15 mjekė qė po kujdesen pėr Schumacher nė shtėpinė e tij nė Gjenevė, Zvicėr.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.