Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : 'Kėrēovari' vjen nga artistėt Shkodran Tolaj e Kastriot Tusha (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/10/9 11:30:00 (1675 Lexime)Ėshtė publikuar videoklipi “ Kėrēovari” bashkė me kėngėn e cila ėshtė dhe njė dėshmi se shqiptarėt janė njė dhe tė pandashėm. Pėr fitoren e Kėrēovės janė mobilizuar tashmė dhe artistėt kombėtarė tė cilėt kanė sjell njė projekt tė madh dhe profesional, shkruan zeri.info.

Bėhet fjalė pėr kėngėn dedikuar mėrgimtarėve kėrēovarė tė cilėt me 15 tetor pritet tė shėnojnė fitoren e dytė historike. Tenorėt Shkoran Tolaj e Kastriot Tusha kanė pėrzgjedhur tė kėndojnė tek memoriali “Nėna shqiptare”nė Zajaz dhe “Sulltana” e Qafės tė shoqėruar nga instrumentistėt e njohur Shaqir Hoti nė instrumente frymore, Fatmir Makolli nė ēifteli dhe Gani Ibrahimi nė daulle.


Njė gėrshetim I klasikes, autoktones dhe modernes si nė kėngė ashtu edhe nė klip sjell njė himn pėr qytetin e lashtė Uskanėn ku dorė kishte vėnė dhe legjenda e gazetarisė , tashmė I ndjerė Qani Mehmedi si redaktor teksti. Uskana merr pėrmasa kombėtare me kėtė kėngė e cila sjell mesazhin e bashkimit pėrmes artistėve kombėtarė. Xhirimet janė kryer nga produksioni “X creative” nė Krujė dhe Kėrēovė ndėrkaq producent I videoklipit ėshtė produksioni “Beni” Kjo ėshtė kėnga e dytė e autorit Shkodran Tolaj pėr Kėrēovėn.

Pas fitores sė 2013 dhe himnit “ Shqipet e Uskanės” besojmė qė dhe kėnga “ Kėrēovari” do ketė jehonėn e saj dhe do jetė himn I dytė I fitores sė Kėrēovės me 15 tetor. E rėndėsishme ėshtė qė kėsaj here artistėt mė tė mirė shqiptarė janė bėrė bashkė pėr tė pėrkrahur Kėrēovėn duke u bėrė thirrje mėrgimtarėve qė tė ruajnė tokėn ėmė.

//Zėri

Linku : videoklipit

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.