Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Detaje tė reja nga incidenti nė Kėrēovė: Ka plagosur tre persona, pastaj ka porositur kafe?
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/9/28 4:07:55 (6466 Lexime)Bartėsi i listės sė pavarur tė kandidatėve nė Kėrēovė, Halit Abazi ėshtė plagosur nė Kėrēovė mbrėmė rreth orės 18 e 30 minuta. Prokurori publik, Ahmed Ahmedi ka deklaruar pėr Civil Media se hetimet janė duke vijuar dhe se ende ėshtė herėt tė flitet pėr motivet. Autori i dyshuar ėshtė nė paraburgim, kurse dy tė plagosurit qė janė gjuajtur pas shpine, gjenden jashtė rrezikut pėr jetė. Kalimtari i rastit qė ėshtė lėnduar, pėrndryshe gazetar, ėshtė lėshuar pėr shėrim shtėpiak.


Burime mirė tė informuara kanė treguar disa tė dhėna jozyrtare lidhur me kėtė incident, pėr Civil Media. Abazi urgjentisht ėshtė transferuar pėr intervenim kirurgjik nė Shkup, nė operacion qė sipas gjitha gjasave ka zgjatur deri nė orėt e hershme tė mėngjesit, transmeton Gazeta Lajm. Burime nga Kėrēova kanė thėnė se incidenti nuk ka prapavijė politike dhe se fakti qė Abazi ėshtė bartės i listės sė kandidatėve ėshtė krejt i rastėsishėm. Sipas kėtyre burimeve, bėhet fjalė pėr raporte pronėsoro-juridike, fakt qė tek duhet ta konfirmojė, ose mohojė hetuesia.

Sulmuesi, pas tentimit pėr vrasje, ka shkuar te lokali “Romansa” dhe ka porositur kafe. Mė pas ka ardhur policia, njėrin polic e ka goditur me grusht dhe e ka mposhtur, kurse mė pas ai ėshtė arrestuar, kanė thėnė burime jozyrtare pėr Civil Media.

Tė njėjtat burime kanė thėnė se kjo mosmarrėveshje mes Abazit dhe sulmuesit tė tij, zgjat tani e disa vite. Para disa viteve, sulmuesi i njėjtė ka tentuar ta vrasė Abazin, mirėpo nė atė sulm, qė poashtu ka qenė me armė zjarri, ka pėsuar tjetėr person. Sulmuesi ėshtė dėnuar me burg, dėnim qė e ka mbaruar para ca kohe dhe ėshtė liruar.

Mirėpo deri nė publikimin e tė dhėnave zyrtare lidhur me kėtė incident tė armatosur, gjithēka mbetet nė sferėn e spekulimeve.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.