Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Aty ku kandidon BDI tėrhiqet LSDM, marrėveshje ka (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/9/19 3:16:26 (425 Lexime)Kandidatė tė pėrbashkėt pėr garėn nė disa komuna nė Maqedoni kanė nxjerrė LSDM dhe BDI. Se pėr cilat komuna bėhet fjalė, kėto dy parti ende nuk japin detaje dhe marrėveshjen vazhdojnė ta mbajnė nė sirtar. Zėdhėnėsi i BDI-sė, Bujar Osmani thotė se kandidatėt e pėrbashkėt do tė bėhen zyrtarė nė momentin kur tė verifikohen kandidaturat nga Komisioni shtetėror i zgjedhjeve.“Parimisht them qė ka disponim pėr bashkėpunim nė mes LSDM dhe BDI. Ne kemi koalicion edhe nė nivel qendror, mendojmė ta pėrforcojmė atė koalicion edhe nė nivel lokal. Natyrisht se mund tė ketė edhe alternativa, koalicione VMRO-DPMNE me partitė politike shqiptare, pėr tė cilat po dėgjojmė. Kėshtu qė, qytetarėt do tė kenė dy oferta, koalicioni LSDM-BDI nė disa komuna dhe koalicionet tjera me VMRO-DPMNE-nė”, tha Bujar Osmani, Zėdhėnės i BDI-sė. Nga Komisioni shtetėror i zgjedhjeve thonė se meqė zgjedhjet janė pėr vetėqeverisje lokale, verifikimin e kandidaturave e kanė bėrė Komisionet komunale zgjedhore. KSHZ, pohon se qė nga skadimi pėr paraqitjen e kandidaturave katėr ditė mė parė, nė afat prej 48 orėsh partitė politike do tė duhej tė paraqitnin parregullsitė nė lista. Me qė ai proces ėshtė kryer, sipas tyre, kandidaturat janė zyrtare qė tė shtunėn qė kaloi. BDI nuk ka nxjerr kandidat pėr Qytetin e Shkupit, ku do tė garojė Petre Shilegov nga LSDM, as pėr Komunėn e Kumanovės, ku do tė garojė socialdemokrati Maksim Dimitrievski. Kurse, LSDM, nuk ka nxjerrė kandidat nė Ēair, Saraj, Tetovė, Gostivar, Kėrēovė, Dibėr dhe Strugė. Ndonėse kandidaturat nė kėto komuna lėnė tė nėnkuptohet njė pėrkrahje e ndėrsjelltė, as LSDM nuk jep asgjė konkrete. “Ende nuk ėshtė zyrtarizuar asnjė marrėveshje me partitė jashtė koalicionit tonė. Sė shpejti do tė mėsohen emrat e kandidatėve tė komunave tė caktuara, qė do tė mbėshteten nga partneri ynė BDI dhe ata qė do tė marrin pėrkrahjen tonė”, nga LSDM. Por, lideri i tyre, Zoran Zaev thotė se nė kėto zgjedhje lokale nuk duhet tė votohet partia por kandidati. Nė njė emision televiziv Zaev tregon arsyen se pse nuk kanė nxjerrė kandidat nė Komunėn e Ēairit. Nga VMRO DPMNE thonė se nė zgjedhje lokale do tė garojnė me kandidatėt e tyre dhe partia nuk do tė mbėshtesė e as nuk do tė ketė asnjė kandidat tė pėrbashkėt me partitė tjera jashtė koalicionit tė tyre. Sipas tyre, kandidaturat e pėrbashkėta tė LSDM-sė dhe BDI-sė kanė tė bėje me mungesėn e vetėbesimit tė tyre, pėr tė arritur rezultat tė mirė nėse do tė kishin dalė me kandidatura vetanake. Nga Lėvizja Besa thonė se nė rrethin e parė nuk do tė koalicionojnė me asnjė parti, por nuk e pėrjashtojnė mundėsinė qė nė rrethin e dytė tė zgjedhjeve tė pėrkrahin subjekte tė caktuara politike nė ndonjė komunė qė tė marrin pėrkrahjen e tyre pėr komuna tjera./21Media

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.