Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Vdes pjestari shqiptar i DSK-sė qė duhej tė dėshmonte pėr rastin “Grupi Kumanovės” !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/9/15 4:06:58 (328 Lexime)Mbrėmė nė orėt e vona tė natės ka ndėrruar jetė Nimetulla Abdullai nga fshati Hotėl, punonjės i Drejtorisė pėr Siguri dhe Kundėrzbulim (DSK) nė Kumanovė. Gazeta KOHA merr vesh se Nimetullai ka vdekur pas njė sulmi nė zemėr, ndėrsa ndihma e parė i ėshtė ofruar nė Ambulancėn e Likovės, nga edhe ėshtė nisur pėr nė Spitalin e Kumanovės.


Megjithatė, i ndjeri ka dhėnė frymėn e fundit rrugės pėr nė Kumanovė. Nė Policinė e Kumanovės dhe nė Spitalin e kėtij qyteti e konfirmojnė vdekjen e Nimetullait, ndėrsa pėr KOHA thonė se arsyet e vėrteta tė vdekjes do tė dihen pas obduksionit qė do t’i bėhet trupit tė tė ndjerit.

Ndryshe, Nimetulla Abdullai sė fundmi ishte nė qendėr tė vėmendjes pas nisjes sė seancave gjyqėsore kundėr tė ashtuquajturit Grupi i Kumanovės, ku tė akuzuar tė shumtė nga Kumanova, por edhe nga Kosova e kėrkonin Nimetullain si dėshmitar nė gjyq, pasi nga dėshmitarėt ishte potencuar se, punonjėsi i DSK-sė kishte njohuri pėr aktivitetin e Grupit tė Kumanovės. Ishte Sevdail Miftari, i akuzuar nė rastin e Kumanovės ai qė disa herė kishte pėrmendur disa biseda me tė ndjerin Nimetulla Abdullahu.

“Nimetullah Abdullahu i ka organizuar tė gjitha. Kėta qė po akuzohen pėr logjistikė nuk i njohė. Pse fshihen tė tjerėt? I merrni njerėz qė ruajnė bagėti dhe i burgosni. Ku ėshtė Nimetullah Abdullahu tė vijė kėtu? Ai ishte afėr meje”, kishte thėnė mes tjerash Miftari.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.