Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Pritje madhėshtore e Zaevit nė Haraēinė, ja ēfarė thonė banorėt (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/9/1 16:10:36 (810 Lexime)Qindra qytetarė kishin dalur sot nė Haraēinė pėr tė pritur kryeministrin dhe liderin e LSDM-sė, Zoran Zaev pėr Kurban Bajramin.
Shumė banorė theksojnė pėr INA se kjo pritje nuk i ėshtė bėrė ndonjėherė ndonjė kryeministri apo lideri maqedonas, por rrallė edhe ndonjė figure politike shqiptare.
“Kemi dalur pėr ta pritur, sepse ai ėshtė njeriu qė mund tė na ndryshojė jetėn, tė na realizojė premtimet qė ka dhėnė. Pėr dallim nga disa politikanė tanė qė na kanė lėnė nė kėtė derexhe. Veē ka nisur realizimi i premtimeve dhe shpresojmė se gjithēka do tė dėshmohet”, thotė pėr INA njė banorė i fshatit.


Zaevi me buzėqeshjen dhe stilin e tij ka trokitur edhe nė dyert e disa familjeve, ku i ka uruar festėn e Kurban Bajramit. Ai pėrshėndetur edhe fėmijėt, duke i uruar festėn dhe nuk kanė munguar edhe qindra selfie me kryeministrin.
Nė takimin nė sheshin e kėsaj komune, Zaevi nė fjalimin e tij shprehur mesazhe humanizmi dhe solidariteti.
“Kjo festė dėrgon gjithė mirėsinė dhe ngrohtėsinė dhe e bėn mė tė madhėrishme nė vetvete pėr shkak se e tregon nė thelb kuptimin e ekzistimit njerėzor. Mirėsia ndaj tjetrit, mirėsia ndaj atij qė ėshtė i ndryshėm, mirėsia drejt asaj qė pret dhe Zoti edhe qytetarėt besoj se do tė jetė orientuese pėr tė gjithė ne qė tė ndėrtojmė Maqedoninė qė tė jetė vend pėr tė gjithė, njė shoqėri pėr tė gjithė”, theksoi kryeministri i vendit, i cili nė kėtė komunė do tė garojė me njė kandidate shqiptare nė zgjedhjet lokale tė 15 tetorit.
Zaev dhe partia e tij LSDM synon tė fitojė bindshėm nė Haraēinė, pasi qė nė zgjedhjet e fundit parlamentare, doli partia kryesore me mė shumė vota tė fituara, duke lėnė prapa BDI-nė dhe partitė e tjera shqiptare./INA


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.