Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Maqedonia : Shkup, u fal namazi i Bajramit, Zaev dhe Xhaferi prezent nė xhami
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/9/1 2:41:03 (1293 Lexime)Besimtarė tė shumtė nė Maqedoni, Shqipėri dhe Kosovė kėtė mėngjes kanė pjesė nė faljen e namazit tė Kurban Bajramit, raporton Anadolu Agency (AA). Qindra besimtarė i janė drejtuar xhamive dhe shesheve pėr t’u bėrė pjesė e lutjeve dhe faljes sė namazit tė Kurban Bajramit, festė e cila ėshtė njė nga festat mė tė mėdha tė fesė islame.

Besimtarėt muslimanė tė Maqedonisė qė nė orėt e hershme tė mėngjesit vėrshuan xhamitė pėr tė falur fillimisht namazin e sabahut dhe mė pastaj atė tė Kurban Bajramit.


Manifestimi qendror nėn organizimin e Bashkėsisė Fetare Islame tė Maqedonisė (BFI) u mbajtė nė xhaminė Mustafa Pasha nė Shkup, ku pėrveē numrit tė madh tė besimtarėve, tė pranishėm ishin edhe kryeministri Zoran Zaev dhe kryeparlamentari Talat Xhaferi.

Nė hytben e Bajramit tė cilėn nė emėr tė kryetarit tė Bashkėsisė Fetare Islame tė Maqedonisė, e lexoi njė nxėnės i medresesė “Isa Beu” nė Shkup, theksi u vendos te paqja dhe harmonia nė kėtė ditė festive.

“Ju ftoj ti gėzoheni kėsaj feste, kėsaj dite e cila shėnon vullnetin dhe gatishmėrinė tonė pėr tė sakrifikuar nė emėr tė krijuesit tonė, Allahut fuqiplotė”, u tha mes tjerash nė mesazhin e Rexhepi.

“Nė emėr tė Kuvendit tė Republikės sė Maqedonisė ju uroj Kurban Bajramin me shpresė se edhe Bajrami i ardhėshėm do tė na gjej tė bashkuar nė rrugėn e drejtė dhe nė rrugėn e Zotit”, tha kryeparlamentari Xhaferi nė urimin e tij.

Kryeministri Zoran Zaev i pranishėm nė xhaminė qendrore nė Shkup, tha se veēoritė e Kurban Bajramit si njė festė e solidaritetit, familjes dhe ndihmės sė ndėrsjellė, e bėjnė kėtė festė tė madhe.

“Pikėrisht nga respekti pėr kėtė festė tė madhe, jam kėtu pranė jush, me besimtarėt nė mėnyrė qė ta zgjerojmė edhe mė tutje bukurinė e tij. Unė besoj se nė shpirtin e humanizmit dhe miqėsisė do tė qėndrojmė tė bashkuar dhe si tė tillė ta ndėrtojmė Republikėn e Maqedonisė si njė shoqėri pėr tė gjithė”, tha kryeministri Zaev.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit