Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Pamje qė ua rrėqethin trupin: Tajfuni “Hato” (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/25 1:21:14 (215 Lexime)Bilanci i tajfunit vdekjeprurės “Hato”, qė konsiderohet si stuhia mė e fortė qė gjatė kėtij gjysmė shekulli ka goditur rajonin jugor tė Kinės rreth Hong Kongut, ėshtė duke u rritur dhe deri mė tani raportohet pėr 16 tė vdekur, shkruan AFP.

Autoritetet nė Makao kanė njoftuar se nė atė territor kanė humbur jetėn tetė persona pėrfshirė dy burrat qė gjatė mbrėmjes sė kaluar janė gjetur nė njė garazh, transmeton Telegrafi.


Ky regjion ėshtė pėrfshirė nga pėrmbysjet, kurse veturat janė mbuluar nga uji dhe njerėzit po detyrohen tė notojnė nėpėr rrugė.

Njė burrė e ka shtypur pėr vdekje kur njė mur u shemb nga erėrat e forta, derisa njė tjetėr ėshtė rrėzuar nga tarraca e ballkonit nė katin e katėrt, dhe njė ėshtė pėrplasur nga njė kamion tė cilin e kishte rrokullisur era.

Mbi 153 persona janė plagosur si pasojė e pėrmbysjeve, mungesės sė energjisė elektrike dhe thyerjes sė dyerve dhe dritareve nga erėrat e forta.

Tajfuni “Hato” ka goditur kėtė regjion ku erėra e forta qė frynin me shpejtėsi prej 160 kilometra nė orė kanė shkaktuar vdekje dhe dėme tė mėdha materiale./lajmpress

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.