Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Serbia i shpallė “luftė diplomatike” Maqedonisė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/21 9:19:24 (342 Lexime)Personeli diplomatik serb u tėrhoq nga Maqedonia pėr shkak tė ofensivės sė veprimtarisė sė inteligjencės kundėr Ambasadės sė Serbisė nė Shkup, kėshtu pohoi ministri i jashtėm serb, Ivica Daēiq, derisa sqaroi se personali diplomatik serb duhet tė pėrgatitet tė punojė nė mjedisin e ri, nė tė cilin ėshtė pėrfshirė siē e quajti “faktori i jashtėm”, transmeton Alsat-M.


Ėshtė e padiskutueshme dhe e vėrtetuar me fakte se ekziston ofensivė e veprimtarisė sė inteligjencės kundėr Serbisė dhe Ambasadės sė Serbisė nė Maqedoni nė tė cilėn ėshtė pėrfshirė edhe faktori i jashtėm. Po ndėrmarrim tė gjitha masat qė tė pėrgatitemi pėr punė nė njė mjedis tė tillė, t’i mbrojmė interesat tona dhe ta rishqyrtojmė aftėsinė dhe kapacitetin tonė pėr punė nė kushte tė tilla. Pa dyshim se ne dėshirojmė marrėdhėnie tė mira me Maqedoninė sepse jemi fqinj, sepse kemi interes tė pėrbashkėt, sepse jemi popuj tė afėrt. Megjithatė ėshtė detyra jonė t’i mbrojmė interesat tona nė pėrputhje me parimet e diplomacisė ndėrkombėtare- dekalroi Ivica Daēiq,ministėr i Jashtėm i Serbisė.

Sipas Daēiqit, njė pjesė e personelit do tė kthehet javėn e ardhshme, ndėrsa ambasadori pas tė gjitha konsultimeve nė Beograd. Ndėrkaq Presidenti, Aleksandar Vuēiq u zotua se do tė mbrojė marrėdhėniet midis dy vendeve.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.