Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Maqedoni, shtrenjtohet benzina !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/21 7:46:46 (233 Lexime)Ēmimi i EUROSUPER BS – 95 dhe eurodizeli mbetet i njėjtė, ndėrsa EUROSUPER BS – 89 rritet pėr gjysmė denari, vendosi Komisioni Rregullator pėr Energjetikė.

Nė pajtim me vendimin e ri, ēmimi i EUROSUPER BS-95 do tė jetė 62 denarė pėr litėr, ndėrsa i dizelit 48 denarė pėr litėr. Ēmimi i shitjes me pakicė i EUROSUPER BS-98 do tė jetė 64 denarė pėr litėr.


Vaji ekstra i lehtė pėr amvisėri zvogėlohet pėr 0,50 denarė pėr litėr, ndėrsa mazuti M-1 HC zvogėlohet pėr 9,204 denarė pėr kilogram dhe ai do tė blihet me ēmim prej 23,993 denarė pėr kilogram.

Komisioni Rregullator pėr Energjetikė informon se me vendimin e ri kryhet zvogėlim i ēmimeve tė shitjeve me pakicė tė derivateve tė naftės pėr 0,25 pėr qind lidhur me ato rafinerike dhe ēmimeve tė shitjeve me pakicė mė 8 gusht. Ēmimi mesatar i naftės sė papėrpunuar nė tregun botėror nė periudhėn 14 ditėshe ka qenė 0,33 pėr qind mė e lartė, ndėrsa kursi i denarit ka qenė mė i ulėt nė krahasim me dollarin.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.