Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Kėrēovari nga mergimi kėrkon debat para-parazgjedhor pėr postin e kryetarit tė komunės
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/12 11:20:00 (2091 Lexime)


Mėrgimtari Kėrēovar njė kohėsisht ish kandidati pėr deputet nė parlamentin e zvicrės Florim Kadriu ka shkruar njė opinion ne rrjetėn sociale Facebook ku kėrkon debat para-parazgjedhor pėr postin e kryetarit tė komunės transmeton kercova.net

Pėr mėtepėr lexoni tekstn nė vazhdim:Nėse nga faktori shqiptar gjatė zgjedhjeve lokale nė Kėrēovė, tė cilat do tė mbahen mė 15 tetor 2017, pritet pėrkrahja unanime e njė kandidati konsensual, para sė gjithash duhet tė bėhet pyetja me vend se kush do ishte ai kandidat, kush e pėrcakton atė dhe nė bazė tė cilave kritere, parimeve dhe pritshmėrive.
Duhet tė jetė pėr tė gjithė partitė politike dhe ēdo aspirues tė mundshėm, qoftė ai dhe apolitik, e qartė, se askush nuk e ka tė drejtėn e vetėkuptueshme tė pretendojė pėr pėrkrahjen konsensuale tė popullit kėrēovarė, nėn justifikimin e unifikimit tė votės shqiptare, aq mė pak kur bėhet fjalė pėr interesa klasike personale, politike dhe partiake.
Shoqatat kėrēovare nė diasporė bėnė hapin e duhur duke shfaqur kėrkesėn dhe njėkohėsisht shqetėsimin e tyre pėr mospėrēarjen e votės shqiptare, dhe diaspora duke qėnė njė hallkė e rėndėsishme pėr Kėrēovėn, kėrkesa e sajė duhet tė trajtohet nė mėnyrėn mė serioze, por njėherėsh edhe ata e lanė tė hapur pyetjen e vėshtirė se kush e pėrcakton kandidatin konsensual.
Nga pikėpamja e njė qytetari tė rėndomtė tė kėtij qyteti, unė mendoj se njė debat para-parazgjedhor brendashqiptar i mirėorganizuar dhe i nxitur nga qarqet gazetareske tė kėtij qyteti do tė nxirrte nė sipėrfaqe kandidatin mė adekuat pėr postin e kryetarit tė komunės, duke trajtuar problemet e infrastrukturės, zhvillimin e ekonomisė lokale, zbrazjen e katundeve, emigrimin konstant, ngritjen e cilėsisė sė shėrbimeve komunale, transparencėn nė ndarjen e fondeve, luftimin e aktiviteteve kriminale tė llordave lokal, pėrkrahja dhe nxitja e ideve tė rinisė etj. Njė rėndėsi e veēantė duhet ti kushtohet mjedisit nė kėtė qytet, kryesisht termocentralės sė Osllomesė, e cila punon jashtė ēdo standardi tė imagjinueshėm, deponive tė egra, reciklimin e mbeturinave etj.
Ajo qė nuk duhet tė ndodhi ėshtė storja e zakont, pra emėrimi i njė kandidati nga Ali Ahmeti, dhe ne tė tjerėt tė pėrshtatemi. Kjo do tė ishte e dėmshme pėr zhvillimin e sensit demokratik tė qytetarėve shkruan Flroim Kadriu


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.