Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Doli lista e borxhlinjve nė DAP, ja kush ka mė shumė borxh!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/11 4:27:21 (518 Lexime)“Mbi 4.539 kompani dhe qytetarė kanė borxh me miliona euro pėr tatimin e papaguar”, kėtė e tregon lista mė e re mospagimeve tė tatimeve tė Drejtorisė pėr tė Ardhura Publike (DAP), njofton Portalb.mk.

Mes atyre tė cilėt nuk kanė paguar tatim zakonisht me shuma mė tė mėdha janė ndėrmarrjet shtetėrore publike. Nė listė janė edhe firmat private dhe kompanitė qė janė nė falimentim.

Ndėrmarrja publike pėr mbrojtje dhe mirėmbajtje tė rrugėve rajonale dhe magjistrale edhe kėtė herė shtetit i ka borxh rreth 7.5 milionė euro pėr tatim tė vlerės sė shtuar dhe tatim pėr fitim prurje.


Ndėrmarrja publike Hekurudhat e Maqedonisė pėrsėri kanė borxh prej 756 mijė euro pėr tatim tė vlerės sė shtuar.

Radiotelevizioni i Maqedonisė ka borxh 1.7 milionė euro.

Nga kompanitė pėrsėri ėshtė “Oteks” nga Ohri me borxh prej rreth 1.2 milionė euro.

Nė lisė akoma ndodhen firmat “El Don Kastilo”, “Industria El Azteka” si dhe “Motor Kozaē industria internacionale”.

“Hedis marketėt” tė Velija Ramkovskit akoma kanė borxh prej 2.2 milionė euro tatim.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.