Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : A po e humb Dehari pėrkrahjen pėr Kėrēovėn? (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/10 13:36:03 (2306 Lexime)Besa kėrkon kandidat jo partiak, aleanca unifikim Lėvizja Besa dhe Aleanca pėr Shqiptarėt janė tė gatshme qė tė pėrkrahin njė kandidat shqiptar pėr Kėrēovėn, por pėr kėtė kėrkojnė konsensus nga tė gjitha partitė politike. Fatmir Dehari nuk ėshtė emėr i pranueshėm pėr Lėvizjen Besa. Partia opozitare kėrkon kandidat jo partiak, dhe mirė tė pėrgatitur. “Kėrēovės i duhet njė kandidat jo partiak, cili do tė zgjidhet me konsensus tė tė gjithė faktorėve relevant tė Kėrēovės. Andaj ne shpresojmė qė kėsaj radhe nė Kėrēovė tė pėrzgjidhet njė kandidat pėr kryetar komune i cili ėshtė jo partiak, profesional, mirė i pėrgatitur, unifikues dhe i cili do ti lirojė kėrēovarėt nga frika e militantėve partiak, qė vazhdimisht i kėrcėnojnė kėrēovarėt”, u shpreh Faton Fazliu, nga Lėvizja BESA.


E nga Aleanca pėr Shqiptarėt, janė tė vendosur, dhe do tė ndihmojnė nė ēdo mėnyrė, qė kryetari i kėsaj komune tė mbetet shqiptar. “Jemi tė vendosur qė Kryetari i Komunės sė Kėrēovės tė ngelet edhe me tutje shqiptar. I njėjti duhet te reflektojė konsensus, unitet dhe te jetė i pranueshėm nga te gjitha forcat politike shqiptare. Jemi tė gatshėm tė japim kontributin tonė politik por edhe potencialin kadrovik”, nga Aleanca pėr Shqiptarėt. E kryetari aktual i Kėrēovės ėshtė i gatshėm ta pranojė sfidėn, por thotė se vetėm shumica mund tė pėrcaktojė se kush do tė kandidojė pėr Kėrēovėn. “Vazhdoj tė qėndroj nė parimin se vetėm vullneti shumicė i qytetareve ka tė drejtė tė pėrcaktojė kandidatin pėr Kėrēovėn. Nėse ndodh kėshtu atėherė mund qė tė pėrballem me sfidėn e radhės…! Teket e individėve apo grupimeve tė ndryshme pėr mendimin tim janė joparimore dhe nė dėm tė kauzės dhe te ardhmes sė qytetit tonė”, tha Fatmir Dehari. E partitė nga blloku maqedonas tė rezervuar. Prej VMRO DPMNE-sė nuk kanė pėrgjigje se a do tė dalin me kandidat pėr Kėrēovėn, por nuk kanė pėrgjigje as pėr bashkėpunim tė mundshėm me LSDM-nė. Pėrgjigje nuk ka as nga LSDM. Nga kjo parti thonė se pėr kėtė do tė vendosin kėshillat komunale tė partive. LSDM ende nuk ka vendosur se a do tė ketė kandidat nė komuna shqiptare. “Pėr organizatat tjera komunale nuk jam i informuar, nuk ka informacione. Secila organizatė komunale e ka procedurėn e vetė brenda partiake nė pėrputhje me statutit e LSDM-sė, dhe nė pėrputhje me vendimet qė dalin nga Kėshilli Qendror”, tha Tomisllav Tuntev, LSDM. Pėrveē nė Kėrēovė, garė interesante pritet tė ketė edhe nė Ēair, ku sipas informacioneve tė para, shokėt e fėmijėrisė, Bujar Osmani dhe Bekim Sali do tė jenė njėri pėrballė tjetrit. LSDM po taktizon edhe pėr Shkupin, kurse nė VMRO-DPMNE nuk ka shumė dilema, Koce Trajanovski do tė garojė pėr mandatin e tretė. Nė Gostivar ende nuk ėshtė e qartė se kush do tė jetė kundėr-kandidat i Nevzat Bejtės, kurse oponentin politik po e pret edhe Teuta Arifi pėr Tetovėn. E nxehtė po bėhet gara edhe pėr Kumanovėn, por brenda LSDM-sė. Sipas informatave tė para, deputeti aktual, Maksim Dimitrijevski do tė marrė besimin e partisė qė tė garojė nė bastionin e LSDM-sė, kurse kryetari aktual i komunės, Zoran Damjanovski, do tė garojė si i pavarur.

/21MediaFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.