Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : EKSLUSIVE: Tė bashkuar pėr Kėrēovėn!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/10 10:25:03 (1291 Lexime)


Bashkė me zgjedhjet lokale tė 15 tetorit,po ofron ora e bashkimit mes shqiptarėve nė Kėrēovė.Sepse Komuna e Kėrēovės nuk ėshtė vetėm njė institucion,por ėshtė trualli i kombit tonė tė cilit i detyrohemi nė ēdo hap qė hedhim mbi tė.Ėshtė mishėrimi ynė mes tė kaluarės sė dhimbėshme e krenare dhe obligimit qė kemi ndaj tė ardhmes sė pėrbashkėt tė fėmijėve tanė.Ėshtė shkėndija qė jep kushtrimin pėr tė qenė nė lartėsin e nevojave kombėtare.

Ėshtė Uskana jonė e lashtė tė cilės i kemi thurur kaq shumė vargje,ku kėnga e saj ėshtė kėthyer nė njė himn qė na obligon pėr ta patur tonėn pėrgjithmonė.Ėshtė vendi ku ne takohemi,ēmallemi e frymėzohemi pėr tu ndjer krenarė.Prandaj Kėrēova dhe betejat e saj politike,duhet tė kėthehen nė bashkim e shkrirje tė ēdo lloj ndasie qė egziston mes nesh.Kėrēova,nė ēdo katėr vjet apo sa herė tė kemi zgjedhje lokale,duhet tė kėthehet nė njė fushėbetej ku tė gjithė ne shqiptarėt e pėrēarė tė jemi bashkė.Sepse ajo pėr ne ėshtė tempull ku duhet tė bashkohemi tė gjithė rreth njė qėllimi.Ėshtė kalaja ku duhet tė bekojmė gjeneratat e reja pėr njė ardhmėri mė tė mirė.Ajo ėshtė kėshtjellė e cila na jep forcė pėr tu unifikuar.Sepse elementet tė cilat na bashkojnė janė shumė mė tė forta,se pak ato gjėra qė na ndajnė.
Fillimisht sektori civil e mė pas mėrgata kėrēovare,nėn moton "Tė bashkuar pėr Kėrēovėn",dolėn me njė iniciativ e cila nė thelb ka qėllimin pėrbashkues.Vullnet i cili kėrkohet tė respektohet nga subjektet tona politike,tė cilat duke u ngritur mbi interesat e tyre,duhet ti vendosin vetes vetėm njė kushtė,tė dalin me njė platėform unifikuese.Ku gjithėsecili tė respektojė rregullat e lojės,duke patur pėr bazė vullnetin e popullit.Tė respektojnė formulėn ku kandidati pėr Kryetar,ti takojė forcės mė tė madhe politike,ndėrkaq i pari duhet tė marr pėrsipėr tė respektojė realitetin e ri,duke u krijuar hapsirėn qė ju takonė pėr tė qenė pjesė e Kėshillit dhe pjesėmarrės nė qeverisje subjekteve mė tė vogla.Si njė dėshmi e vullnetit tė mirė,se fitorja e pėrbashkėt nėnkupton dhe marrjen e pėrgjegjėsis nga tė gjithė palėt,duhet menduar edhe krijimi i institucionit tė nėnkryetarit,kabinetit qeverisės dhe sektorėve tjerė tė veēant.Veprim i cili do tė mobilizonte masat dhe do tė siguronim fitoren e cila do na takonte tė gjithėve dhe e cila do tė duhet tė menaxhohet nga tė gjithė aktorėt politikė,pa harruar kėtu nė asnjė moment,qė tė merren nė konsiderat pėrcaktuesėt e fitores,e cila ėshtė mėrgata jonė,e tė cilės i detyrohemi pafundėsisht!

/TVGURRA


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.