Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Uji i kripur i detit sjell shumė pėrfitime pėr organizmin tonė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/9 4:44:57 (211 Lexime)Deti pėrveē kėnaqėsisė dhe ndjesisė sė lirisė sė pakufishme na ofron njė sėrė pėrfitimesh shėndetėsore. Deti na ofron shumė minerale tė dobishme pėr organizmin tonė. Veē me njė zhytje nė det i garantojmė tė mira trupit dhe mendjes. Ja pėrfitimet qė marrim nga koha e kaluar nė det.


Minerale nė ujin e detit

Nė det mund tė gjejmė nga njė dallge tek tjetra rreth 92 minerale, sigurisht ėshtė vėshtirė t’ua kujtosh tė gjithėve emrat, por mė tė njohurit dhe nė vend tė parė ėshtė jodi, pėrveē kėtij minerali gjendet dhe magnezi, potasi, tė duhura pėr organizmin tonė nė shumė aspekte.

Lėkura

Pas njė zhytjeje lėkura duket tonike dhe e shkėlqyeshme, mė e lėmuar dhe e “pastėr” nga qelizat e vdekura, si njė lėkurė natyrale, qė uji i detit arrin tė kryejė nė mėnyrėn mė tė thjeshtė dhe efikase. Jodi pastron lėkurėn me njė aksion dezinfektues dhe antiseptik. Nga pikėpamja dermatologjike ėshtė e njohur se ato qė vuajnė nga aknet, puērrat dhe plagė apo shenja, fal ujit tė detit mund tė kenė rezultate te shkėlqyera.

Celuliti

Jodi ėshtė nė gjendje tė luaj njė aksion, pėrveē se sipėrfaqėsor edhe shumė mė tė thellė, ja perse tė bėsh njė zhytje nė det ndihmon edhe organet e brendshme. Celulitit edematoz ėshtė njė nder ato situata tė cilat mund tė kurohen apo tė ndihmohen edhe thjesht duke notuar nė det.

Kilet e tepėrta

Duke notuar nė det muskujt tonifikohen dhe si pasojė humbisni kilet e tepėrta, sigurisht duke ndjekur njė diete tė pėrshtatshme dhe tė pasur me fruta dhe perime. Metabolizmi nė fakt stimulohet nga mikroelement detar si jodi, nė gjendje pėr tė shpejtuar metabolizmin dhe tė favorizojė humbjen nė peshė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.