Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Dokument i CIA-s: Shqipet bashkohen nė vitin 2035, nga Preveza deri nė Nish, do tė krijohet edhe Gjermania e Madhe !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/8/7 6:50:00 (343 Lexime)Nė njė kohė kur teza e bashkimit kombėtar sa vjen e artikulohet nė qarqet e politikės mbarėshqiptare, njė hartė e detajuar e njė grupit ekspertėsh pranė CIA amerikane parashikon qė kjo gjė tė ndodhė nė vitin 2035.
Rritja e ndikimit tė shqiptarėve nė politikat rajonale, si dhe mbėshtetja nė rritje nga ana e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės duket se do tė pėrshpejtojė procesin e bashkimit, i cili nė retorikėn e politikės sė sotme globaliste, duket si i pamundur.


Nė njė kohė qė nė rajonin e Ballkanit kanė nisur tė vlojnė ēėshtjet e pazgjidhura historike si dhe padrejtėsitė ndaj popullit shqiptar, ėshtė zbardhur njė hartė e krijuar nga ana e ekspertėve tė CIA e cila parashikon ndryshime drastike kufijsh jo vetėm sa i takon trevave shqiptare, por edhe territoreve tė tjera evropiane tė cilat prej shekujsh kanė qenė objekt luftėrash.
Nuk dihet nėse botimi i kėsaj harte lidhet me rrethanat aktuale, kur zėri i shqiptarėve pėr ndreqjen e padrejtėsive historike sa vjen e forcohet, apo ky studim i CIA dhe agjencisė ruse GRU zbardhet fare rastėsisht.
Paradoksalisht, kėto harta tė bėra publike nė mediat amerikane dhe ato ruse nuk janė vetėm studim e ekspertėve tė CIA, por edhe tė agjencisė rusė GRU, shtet i cili njihet pėr politikat e tij proserbe dhe antishqiptare.
Nė njė kohė qė ēėshtja e rishikimit tė kufijve shihet si njė opsion i rrezikshėm pėr paqen, hartat qarkulluara nė mediat amerikane dhe ruse proklamojnė njė bashkim tė tė gjitha trevave shqiptare.
Ky bashkim parashikohet tė ndodh nė vitin 2035 dhe do tė pėrfshijė bashkimin e Shqipėrisė me Kosovėn si dhe trevat nė Maqedoni, Mal tė Zi, Serbi si dhe Greqi.
Analiza dhe studimet pėr hartimin e hartės bazohen nė analiza dhe studime speciale tė kryera nga ana e tė shėrbimeve mė prestigjioze amerikane dhe ruse siē janė CIA dhe GRU. Po ashtu konkludimi nė kėtė hartė bazohet edhe tek burimet e rėndėsishme tė institucioneve ndėrkombėtare tė cilat merren me studime gjeostrategjike.
Evropa
Edhe pse kjo hartė e bėrė publike nė mediat amerikane dhe ato ruse ėshtė produkt i analizave tė ekspertėve tė agjencive prestigjioze tė inteligjencės sė dy prej shteteve mė tė fuqishme tė botės, nuk dihet nėse politikat e kėtyre vendeve do tė fokusohen zyrtarisht nė konkludimin praktik tė kėsaj ndarjeje territoriale e cila prek jo vetėm trevat shqiptare, por edhe njė pjesė tė mirė tė Evropės.
Kjo hartė zbardh fakte tronditėse nė lidhje me njė pjesė tė mirė tė territoreve nė shtete evropiane tė cilat kanė provokuar luftėra tė shumta ndėrshtetėrore por edhe botėrore.
Po sipas studimeve tė konkluduara nė kėtė hartė, rezulton se Bosnjė-Hercegovina do tė pushojė sė ekzistuari si shtet pėr tu ndarė midis Kroacisė dhe Serbisė.
Ndryshime priten edhe nė shtete e fuqishme si Britania, ku Skocia do tė shpallė Pavarėsinė ndėrsa Irlanda do tė bashkohet. Nga ana tjetėr, Baskia dhe Katalonia, do tė deklarojnė pavarėsinė nga Spanja, duke marrė edhe pjesė nga territori francez.
Ky shtet duket se do tė humbasė shumė nga lavdia e tij historike pas pėrqendrimit tė lartė tė grupeve islamike do tė hapet rruga pėr rritjen dhe krijimin e njė shteti islam nė jug tė Francės.
Krahina e luftėrave historike franko-gjermane, Lorraine, mbi baza federale do tė bashkohet me Gjermaninė ndėrsa nga Belgjika do tė ndahet Flamania, e cila do tė bashkohet me Holandėn.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.