Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Ja pse vezėt duhet tė jenė nė tryezėn tuaj !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/19 5:29:07 (296 Lexime)Proteinat e pranishme nė vezė pėrmirėsojnė qarkullimin dhe zvogėlojnė shtypjen e gjakut, dhe nė kėtė mėnyrė zvogėlojnė rrezikun nga sėmundjet e zemrės.
Gjatė njė studimi tė realizuar kohė mė parė, shkencėtarėt kanadezė kanė testuar efektet e vezėt e ziera dhe tė fėrguara.

Ata kanė zbuluar se proteinat e pranishme nė vezė nėn ndikimin e enzimave tretėse konvertohen nė peptide tė cilat bllokojnė procesin e ngushtimit tė enėve tė gjakut.


Efekt mė tė madh kanė proteinat nga vezėt e fėrguara, megjithatė duhet tė kihet parasysh edhe veprimi negativ i vajit pėr fėrgim.

Megjithatė mjekėt vazhdojnė tė rekomandojnė konsumim tė kufizuar tė vezėve, kjo pėr shkak tė sasisė sė lartė tė kolesterolit tė pranishėm nė to.

/lajmpressFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.