Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : A duhet tė hamė diēka para se tė vrapojmė?
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/19 5:25:06 (293 Lexime)Nė mėngjes vraponi me lukth tė zbrazėt, sepse ju duket e logjikshme qė kėshtu do ta detyroni trupin t’i djeg ushqimet e grumbulluara dhe mė shpejt ta humbė peshėn e tepėrt.
Eksperti i fitnesit, Brad Schoenfeld, autor i librit “Women’s Home Workout Bible”, pėr vite e ka hulumtuar teorinė e mėsipėrme, duke shpresuar qė t’i konfirmojė faktet.


Nė vend tė kėsaj, ai konstatoi se edhe pse djegim mė shumė kalori nėse ushtrojmė nė lukth tė zbrazėt, nė fund kjo nuk ka rėndėsi.

“Nė qoftė se djegim mė shumė ind dhjamor gjatė ushtrimit, organet tona pėrshtaten ashtu qė tė djegin mė pak ind dhjamor pas ushtrimit – dhe anasjelltas. Kėshtu qė i bie njėjtė”, thotė Schoenfeld pėr “Strength and Conditioning”.

Nutrologia sportive Cassie Dimmick, beson se vendimi pėr konsumimin apo moskonsumimin e ushqimit para ushtrimit ėshtė njė vendim tė cilin tė gjithė duhet ta marrin duke e marrė parasysh trupin e tyre. Megjithatė, shton qė: “Shumica e ekspertėve rekomandojnė qė para ushtrimit tė hani diēka, sepse do tė keni mjaft karburant pėr tė ushtruar mė gjatė dhe mė shumė, pėr tė djegur kalori.”

Ajo kėshillon qė tė hani diēka tė shėndetshme si ndonjė frutė apo njė fetė buke tė zezė me vaj ulliri ose mjaltė.

/Telegrafi/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.