Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Tėrmeti 7.8 ballėsh lėkund tokėn, ngrihet alarmi pėr cunami !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/18 8:41:13 (1316 Lexime)Njė tėrmet i fuqishėm me magnitudė 7,8 ballė goditi Gadishullin e Kamchatka tė Rusisė. Fuqia e tėrmetit shkaktoi njė paralajmėrim pėr Cunami nė pjesėn e Paqėsorit.

Tėrmeti goditi rreth 200 kilometra larg qytetit tė Nikolskoye nė Ishullin Bering jashtė Gadishullit Kamēatka. Epiqendra ishte nė perėndim tė Attu, ishullit mė perėndimor dhe mė tė madh nė grupin e Ishujve tė largėt Aleut tė Alaskės.


Qendra Paralajmėruese e Tsunamit tė SHBA paralajmėroi se “valėt e cunamit tė rrezikshėm ishin tė mundshme pėr brigjet brenda 300 km (186 milje) tė epiqendrės sė tėrmetit”.

Por mė vonė u tha se bazuar nė tė gjitha tė dhėnat e disponueshme, kėrcėnimi nga Cunami i kėtij tėrmeti kishte kaluar.

Tėrmeti ishte shumė i cekėt, vetėm 6 milje (10 km) nėn shtratin e detit, i cili do tė kishte pėrforcuar efektin e tij, por ishte larg nga ēdo kontinent dhe nuk pati raportime pėr ndonjė viktimė apo dėmtim.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.