Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Priten reshje tė shiut nė Maqedoni !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/14 9:23:21 (514 Lexime)Mot i paqėndrueshėm me shi tė rrėmbyeshėm dhe bubullima pritet sot vonė pasdite nė pjesėt jugore tė vendit.

Mot i paqėndrueshėm me shi tė rrėmbyeshėm dhe bubullima, sipas paralajmėrimeve DPHM, do tė jetė edhe nesėr pasdite kryesisht nė jug dhe lindje tė vendit. Vende-vende ėshtė e mundur qė proceset tė jenė mė tė dendura me paraqitjen e breshrit dhe erės sė pėrforcuar.


Tė dielėn do tė jetė vranėt me tė reshura tė shiut, tė cilat nga pjesėt jugore pritet tė jenė tė rrėmbyeshėm mbi 30 litra nė metėr katror. Tė reshura lokale tė shiut do tė ketė edhe tė hėnėn paradite.

Tė dielėn dhe tė hėnėn do tė fryjė erė e pėrforcuar veriore, ndėrsa temperatura dukshėm do tė ulet. Mė freskėt do tė jetė tė dielėn kur temperatura maksimale nė disa vende do tė jetė pak nėn 20 gradė. Nesėr do tė arrijė deri 33 gradė, tė hėnėn deri 28, tė mėrkurėn 34 dhe tė enjten deri 35 gradė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.