Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Apel nga Kėrēova - Ēfarė mund tė bėjė secili prej nesh pėr tė ndaluar shpėrdorimin e ujit
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/11 17:28:41 (1417 Lexime)Ēfarė mund tė bėjė secili prej nesh pėr tė ndaluar shpėrdorimin e ujit tė pijshėm ?
Mos pastroni trotuaret me ujė tė pijshėm.
Mos pėrdorni ujin e pijshėm pėr tė larė makinat dhe oborret.
Mos harroni tė mbyllim ēezmat pasi tė pėrdorni ujin.
Mos ujisni ēdo ditė kopshtet dhe parqet .
Mos ndėrhyni pa leje nė rrjetin e ujėsjesllėsit.


Mos lejoni tė rrjedhi ujė kot nga rubineti dhe tė keqėpėrdoret.
Kėto masa janė mė se tė nevojshme, sepse temperaturat e larta tė verės qė kanė kapluar jo vetėm vendin tonė, por edhe tėrė Ballkanin kanė ndikuar nė zvogėlimin e sasisė sė ujit tė pijshėm nė burimet kryesore tė Studenēicės dhe ata nė anėn e Zajazit. Duke qenė tė pafuqishėm tė ndikojmė nė ballafaqimin e motit dhe thatėsirave tė krijuara, apelojmė pėr kursim tė ujit tė pijshėm qė tė parandalojmė pasojat e padėshirueshme.
Ekipet e NP “ Komunalec “, pėr ēdo ditė do tė jetė nė terren dhe keqpėrdoruesit e ujit do tė ndėshkohen konformė ligjit.
Tė gjithė jemi pėrdorues tė ujit, pandaj ne jemi edhe pėrgjegjės pėr t’a shfrytėzuar atė nė mėnyrė tė drejtė, duke mos e shpėrdoruar.
Ju falėnderit pėr mirėkuptimin
NP KOMUNALEC - Kėrēovė


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.