Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Gjendet nė Kinė njė salamandėr gjigande, mendohet tė jetė 200 vjeēe
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/20 13:06:23 (999 Lexime)


Njė grup shkencėtarėsh nė Kinė kanė gjetur njė salamandėr gjigande qė mendohet tė jetė rreth 200 vjeē.
Ajo ėshtė pjesė e specieve mė tė mėdha nė rrethin e amfibėve, por jo mė e madhja e zbuluar ndonjėherė. Salamandra ėshtė 1.4 metra e gjatė dhe peshon 52 kg.


Ekipi e ka larguar salamandrėn nga shpella nė tė cilėn ka jetuar pėr dy shekuj dhe e ka ēuar nė njė pishinė pėr tė bėrė teste shkencore.

/almakos


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.