Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : UĒK kėrkon lirimin e tė akuzuarve tė Kumanovės, nė tė kundėrtėn paralajmėron trazira
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/10 7:27:39 (546 Lexime)Ish pjesėtarėt e Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare pėrmes njė komunikate pėr media u kanė bėrė thirrje autoriteteve maqedonase qė pjesėtarėt e Grupit tė Kumanovės, tė hėnėn tė kenė njė gjykim tė drejtė, qė nėnkupton lirimin e tyre nga njė proces i montuar politik, nė tė kundėrtėn ata kanė paralajmėruar trazira nė Maqedoni, njofton InfoPress.


Mė poshtė e gjeni komunikatėn e plotė:

Bejm thirrje Presidentit Ivanov,Kryeministrit Zaev,krye parlamentarit Xhaferi,te gjithe politikanet Shqiptare e posaqerisht Prokurorit te rastit Kumanova
Hapeni syt e vriteni mendjen te Henen me 1o.o7.2o17.
Te jeni vigjilent me djemt tane Clirimtare te rastit te montuar Kumanova 2o15.
Te vendosni drejt per Pafajsin e tyre dhe aktakuza terorist te bie posht, dhe ti lironi sa me pare dhe ne vendet e tyre te vihen teroristet e vertet te ketij montimi dhe shume rasteve tjera si; Grujevski,Jankullovska,Mihajlkovi dhe te tjeret.
I ka ardhur fundi I proceseve te montuara ndaj luftetareve te lirise,vrasjeve dhe burgosjeve pas luftes per Clirimtaret e Uck-se.
Keta djem nuk jane te paret por betohemi qe do te jene te fundit .
Nese denohen keta djem besoj qe ju veq e dini qe do ta qfare do te ndodh e me Maqedonin,dhe ju kerkoni luft dhe lufte do te keni, Por ksaj radhe do kemi nje fuqi ushtarake Kombetare te mobilizuar qe dy vite dhe strategji ushtarake Profesionale dhe te mbushur urrejtje deri ne fyt,dhe te betuar para Flamurit Kombetare qe do te luftojm deri ne frymen e fundit per djemt tane te rastit Kumanova dhe te gjithe atyre qe me proceset e montuara burgoset e vrate pas 2oo1,e deri ne shpalljen e Republikes se Ilirides e deri te bashkimi I trojeve Shqiptare.
Ta dini qe lufta ska perfunduar dhe ta dini qe ne jemi betuar njeher dhe Shqiptari ka bes dhe amanetin skemi qare pa e quar ne vend.
Kjo do te jete thirrja e fundit per ju.!
Lufta do te troket ne deren tende Prokuror,Grujevski,Jankullova dhe Mihajlkoh dhe per ti varur ne sheshin e Shkupit tradhtaret e kombit qe jane shumic ne MK.
Lufta nuk pyt mosh apo gjini se edhe luftetaret tane lane prinderit,grate e femije.
Njeherit ju rikujtojm betimin

“Unė, ushtari i Ushtrisė Ēlirimtare Kombetare betohem se do tė luftoj pėr ēlirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do tė jem pėrherė ushtar besnik, luftėtar i denjė i lirisė, vigjilent, guximtar dhe i diciplinuar, i gatshėm qė nė ēdo kohė pa kursyer as jetėn time tė luftoj pėr t`i mbrojtur interesat e shenjta tė atdheut. Nėse shkel kėtė betim, le tė ndėshkohem me ligjet mė tė ashpra tė luftės dhe nėse tradhėtoj, qoftė i humbur gjaku im.
Betohem, betohem, betohem.

Ushtrija Clirimtare Kombetare
O8.o7.2o17
Kosov,Shqiperi e Ilirid

/INFOPRESS/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.