Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : I vetmi ushqim qė nuk duhet tė hash nėse do tė bėsh udhėtime tė gjata me makinė
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/10 1:46:25 (1114 Lexime)Udhėtimet e gjata me makinė mund tė jenė jashtėzakonisht qetėsuese, por edhe jashtėzakonisht tė tmerrshme. Tė jesh i ulur pėr orė tė tėra nė trafik kur ke nevojė tė shkosh nė tualet ėshtė njė nga ndjenjat mė tė kėqija nė botė, prandaj sigurohu pėr gjėrat qė ha pėr tė shmangur ēdo situatė tė pakėndshme gjatė udhėtimeve tė tilla.


Tė hash gjėrat e duhura para njė udhėtimi tė gjatė me makinė mund tė tė duket e vėshtirė, por nuk ėshtė e pamundur. Gjithēka qė duhet tė shmangėsh ėshtė njė pengesė e madhe stomaku…
Shmang ēdo lloj fast food-i me ēdo kusht. NUK i bėn trupit asnjė favor, sepse kėto lloj ushqimesh kanė pėrmbajtje tė lartė yndyre dhe kripe, dhe kaloritė qė kanė vetėm do tė tė rėndojnė mė shumė stomakun duke bėrė qė gjatė gjithė rrugės tė mos ndihesh rehat.

Pėrveē qė janė ushqime qė tė bėjnė tė shtosh nė peshė, kėto ushqime janė tė njohura qė shkaktojnė inflamacion, fryrje barku dhe gazra – arsye tė mjaftueshme qė nuk tė duhen gjatė rrugės sė gjatė.

Kėshtu, sado joshėse mund tė jenė, qėndro sa mė larg kėtyre ushqimeve kur je pėr tė udhėtuar me orė tė gjata. Mė e sigurt ėshtė tė paketosh njė vakt tė vogėl, si mollė apo miks frutash tė tjera, pėr tė mbajtur barkun sa mė lehtė, por edhe trupin tė shėndetshėm


/portalbFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.