Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Tėrmetet hapėn gropėza me mbetje vullkanike nė Kosel tė Ohrit !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/7/3 8:15:54 (1825 Lexime)Tėrmetet e njėpasnjėshme tė cilat me javė tė tėra e dridhin Ohrin dhe rrethinėn, ndėrkaq epiqendra ėshtė disa kilometra nga vullkani i vetėm aktiv nė Ballkan nė Kosel, kanė hapur gropėza tė vogla me mbetje vullkanike (Duvala), njofton Portalb.mk.

Gropėzat e vogla mund tė shihen sa tė afrohemi nė vendin ku me shekuj ekziston gropėza e njohur me mbetje vullkanike. Tani janė paraqitur edhe gjashtė tė reja. Katėr afėr gropėzės dhe dy nė njė stom. Gjatė vizitės sė sotme nė Kosel ėshtė ndjerė pėrforcim i erės sė sulfurit. Nė vendin ku ka pasur gropėz, janė parė tre vjedulla tė ngordhura, tė cilėt jetojnė nė kėtė pjesė tė Koselit, transmeton SDK.


Ndryshe, sot njė tėrmet i fuqishėm ka dridhur Ohrin dhe rrethinėn, por dhe tėrė Maqedoninė. Sipas epiqendrės sizmike, i njėjti e ka pasur epiqendrėn nė fshatin Kosel tė Ohrit. Thellėsia 10 kilometra, ndėrkaq intenstiteti 5 shkallė Rihter.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.