Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Po plaket dhe po vdes popullsia nė rajonin lindor tė Maqedonisė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/28 9:42:53 (612 Lexime)Treguesit demografik nė publikimin e fundit tė Entit Shtetėror pėr Statistika nė nivel rajonal tregojnė dallime qė pasqyrojnė shpėrpjestimin nė shpėrndarjen territoriale tė popullsisė, njofton Almakos.

Sipas raportit mė tė ri, rajoni i Shkupit ka popullsi mė tė dendur, kurse ai i Vardarit ka popullsi mė tė pakėt. Dallimet shihen edhe nė strukturėn e plakjes sė popullsisė.


Nė rajonin e Shkupit ka mė shumė tė rinj (nga 0 e deri nė moshėn 14 vjeēare), kurse mė pak ka nė rajonin lindor tė Maqedonisė.

Mė shumė tė moshuar (65 vjeē e mė shumė) ka nė rajonin e Pellagonisė, kurse mė pak ka nė rajonin e Pollogut. Dallimet shihen edhe nė numrin e lindjeve dhe vdekjeve.

Nė rajonin e Vardarit, atė lindor dhe tė Pellagonisė, vdekjet tejkalojnė lindjet, si rezultat i plakjes sė popullsisė dhe uljes sė fertilitetit.

/Almakos.com/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.