Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Nė vend tė pasaportave, tregoni letėrnjoftimin nė kufi !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/28 5:59:56 (1044 Lexime)Tė nderuara bashkė atdhetare, tė nderuar bashkatdhetarė

Tani nė vlugun e pushimeve shumica nga ju udhėtoni pėr nė vendlindje me veturė me familjet tuaja. Pėr tė lehtėsuar kalimin kufitar, NĖSE POSEDONI LETĖRNJOFTIM NGA SHTETI EVROPIAN APO ZVICRA, luteni qė kėtė dokument identiteti t’ia tregoni doganierit dhe policit nė tė gjitha kufijtė: SLLOVENI, KROACI, SERBI DHE MAQEDONI. Ju qė keni letėrnjoftim tė Maqedonisė, mund ta tregoni letėrnjoftimin nė kufirin e Maqedonsiė.


Mbase letėrnjoftimi nuk ka ēka verifikohet pėrveē se tė kalohet pėrmes kompjuterit qė tė shihet kodi, dhe me kaq kjo procedurė merr fund, pėr dallim nga pasaporta e cila duhet tė hapet, po tė shikohet verifikimi duke shtypur shkronjat nė shtypėsin (tastaturen) e kompjuterit dhe nė fund duke e vulosur merr mjaft kohė dhe prandaj bėhen ato radhė me kilometra nė kufi dhe pritjet 7-8 orė e mė tepėr! Sa pėr ilustrim vitin e kaluar kanė pritur njerėzit nė kufi edhe ditė tė tėra me fėmijė tė vegjėl nė automjet.

Alisetar Ramadani - LDSHM – Zvicėr

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.