Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Tė ndryshme : Askush nuk e ha, shėron 150 telashe: Erėza qė vlen si ar!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/27 3:32:45 (389 Lexime)Cilėsitė mjekėsore tė kėsaj erėze gradualisht janė zbuluar gjatė shekujve dhe kaherė ėshtė konstatuar qė ndikon fuqishėm kundėr inflamacionit.

Erėza e kėtillė ėshtė e njohur nė tėrė botėn falė cilėsive tė shumta shėruese, transmeton Telegrafi.

Kurkuma (Curcuma longa) pėrmban kurkuminė, polifenol, pėrbėrės aktiv i cili ka mė shumė se 150 cilėsi terapeutike.

Konsumimi i mjaltit dhe i kurkumės pėrmirėson metabolizmin dhe shton numrin e baktereve tė mira nė zorrė.


Bar kundėr gripit dhe ftohjes.

Pėrbėrėsit: 100 g mjaltė, 1 lugė kurkumė pluhur.

Pėrzieni tė dy pėrbėrėsit ashtu qė nė tėrėsi tė bashkohen dhe vendosni nė njė kavanoz tė pastėr.

Sapo tė vėreni simptomat e para tė ftohjes apo tė gripit, barin merreni nė kėtė mėnyrė:

Dita e parė: merrni gjysmė luge nė ēdo orė.
Dita e dytė: merrni gjysmė luge nė ēdo dy orė.
Dita e tretė: merrni gjysmė luge tri herė nė ditė.


/portalb

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit