Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Lėvizja Besa reagon pėr ndotjen e vazhdueshme qė i bėn Kėrēovės pėrbindėshi i saj TEC Oslomej (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/19 12:10:00 (574 Lexime)


Dega e Lėvizjes BESA nė Kėrēovė ka reaguar pėr ndotjen e vazhdueshme qė i bėhet Kėrēovės nga Termocentrali “Oslomej”. Nė reagim theksohet se Lėvizja BESA me shqetėsim tė thellė ndjek zhvillimet e fundit nė rajonin e Tetovės, ku bėhet njė helmim masiv i qytetit por edhe i tėrė Pollogut.


“Situata me ndotjen e ajrit nuk ėshtė aspak mė e mirė edhe nė Komunėn e Kėrēovės, e cila vjen si pasojė e pėrbindėshit tė saj TEC ‘Oslomej’. Fakt shqetėsues ėshtė mospasja qasje ose mosprezantimi i tė dhėnave nga TEC ‘Oslomej’ pėr sa i pėrket sasisė sė tymit tė lėshuar, pėrbėrjes sė tij, pėrbėrėsve kancerogjenė, si dhe ndikimit tė tij mbi shėndetin e qytetarėve tė Kėrēovės. Numri i personave tė prekur me kancer ėshtė nė rritje tė vazhdueshme dhe njė nga faktorėt kryesorė pėr kėtė ėshtė pikėrisht kjo termoelektranė”, ka thėnė Kryetar i Lėvizjes BESA Kėrēovė, Mazllam Osmani.


Reagon Lėvizja Besa pėr ndotjen e ajrit nė Kėrēovė

Posted by TV Gurra on Saturday, December 19, 2015


/tv Gurra


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.