Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Zvėrlevski hesht, qarkullojnė spekulime pėr dorėheqjen e tij
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/2 4:32:52 (502 Lexime)A do tė japė dorėheqje ose do tė pret qė tė shkarkohet nga detyra? Kryeprokurori shtetėror, Marko Zvėrlevski edhe mė tej nuk ėshtė i kapshėm pėr tė dhėnė pėrgjigje, ndėrkaq nė mungesė tė arsyetimit tė tij, nė opinion kanė dalė shumė spekulime, njofton Portalb.mk.

Sipas tyre, Zvėrlevski mė parė edhe vetė ka menduar qė tė tėrhiqet nga funksioni, por pas thirrjes sė kryeministrit, Zoran Zaev, qė tė japė dorėheqje, ėshtė kėshilluar nga ata qė e kanė vendosur qė tė mos e bėjė atė, por tė pret derisa tė shkarkohet. Sipas spekulimeve tė njėjta, ajo do tė ishte mėnyra mė e mirė qė tė tregohej si “viktimė e pastrimit politik”, gjegjėsisht tė hapet hapėsirė pėr kritika tė ashpra ndaj reformave nė gjyqėsi qė i ka paralajmėruar pushteti.


Por, pas pyetjes sė pyetjes nėse Zvėrlevski do tė japė dorėheqje ose do tė pret qė tė shkarkohet, sipas prokurorėve duhet qė tė pastrohet njė problem thelbėsor: Mėnyra se si kuptohet pozicioni i Prokurorisė Themelore nė shtet, transmeton DW nė gjuhėn maqedonase.

“Nė opinion ekziston mosnjohje e pozitės kushtetuese tė Prokurorisė. Prokuroria Publike ėshtė organ i pavarur dhe i vetėm, por nuk ėshtė dhe jo i pavarur. Qeveria e jep propozimin pėr zgjedhje tė prokurorit publik, ndėrkaq e emėron dhe e shkarkon Kuvendi. Bashkėpunimi i Prokurorisė me pushtetin ekzekutiv ėshtė legjitim. Pozita kushtetuese na jep atė, kushtimisht thėnė “ekskluzivitet”. Nė gjyqėsor, ajo nuk ėshtė e mundur pasi qė gjyqėsori ėshtė i pavarur, pushteti i tretė. Prokuroria nuk ėshtė, Nė atė ėshtė dallimi”, thonė prokurori Lubēo Shfėrgovski.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.