Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kreshnik Bekteshi mori funksionin e Ministrit tė Ekonomisė nga Driton Kuēi
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/2 2:17:17 (1322 Lexime)Kreshnik Bekteshi sot zyrtarisht morri postin e Ministrit tė Ekonomisė. Ai e mori detyrėn nga paraardhėsi i tij Driton Kuēi.

Gjatė ceremonisė sė pranim-dorėzimit tė funksionit ministri i deritanishėm Kuēi ka njoftuar homologun e tij Bekteshi me projektet gjatė mandatit tė tij dhe me kompetencat qė bartė Ministria e Ekonomisė, duke theksuar domosdoshmėrinė e funksionimit tė qėllimeve ekzistuese, siē janė rritja ekonomike, tėrheqja e investimeve tė huaja, rritja e eksporteve dhe pėrmirėsimii vazhdueshėm i klimės sė biznesit, ndėrsa i uroi punė tė suksesshme ministrit tė ri.


Ministri i ri i Ekonomisė Kreshnik Bekteshi gjatė ceremonisė tha se ia fillon kėtė detyrė me pėrkushtim tė madh dhe pėrgjegjėsi tė plotė, i vetėdijshėm pėr situatėn e vėshtirė nėpėr tė cilat kaloi shteti, si nė sferėn politike ashtu edhe nė atė ekonomike dhe sociale.

‘Jam i vetėdijshėm se kjo gjendje ėshtė pasqyruar nė jetėn e ēdo qytetari dhe qytetareje dhe pėr pritshmėritė e larta qė kemi tė gjithė nga ky fillim i ri. E di se na presin shumė sfida por zotohem se do tė punoj ndėrgjegjshėm dhe me zell pėr tė krijuar dhe pėrforcuar kushte pėr njė ekonomi tė fuqishme – qė nė qendėr do tė ketė mirėqenjen e tė gjithė qytetarėve, pėr zhvillim ekonomik nė harmoni me natyrėn dhe standard jetese nė harmoni me dinjitetin njerėzor[ theksoi ministri Bekteshi.

‘Na pret shumė punė qė bashkarisht t’a bėjmė kėtė hapsirė-vend ku njerėzit shohin ardhmėrinė, ku duan tė qėndrojnė dhe tė krijojnė- vend ku duan tė ktehen. Tė pėrveshim mėngėt!’, shtoi ministri Bekteshi.

Kreshnik Bekteshi ka mbaruar studimet e larta nė degėn e Arteve tė Zbatuara, shkencės, sipėrmarrjes dhe zhvillimit tė biznesit nė Rochester Institute of Technology nė Nju Jork, ku nė vitin 2008 ka fituar titullin bachelor nė Shkenca tė Aplikuara nė Menaxhimin dhe Administrimin e biznesit. Magistraturėn e ka mbaruar Universitetin e Sheffield-it nė Selanik, nė drejtimin e Menaxhmentit dhe Strategji-Logjistika dhe menaxhimi me zinxhirin e furnizimit.

Ministri Kreshnik Bekteshi vjen nga Agjencia pėr investime tė huaja dhe promovim tė eksportit tė Republikės sė Maqedonisė si promotor ekonomik nė Belgjikė dhe Zvicėr.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.