Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Gruevski u “zbut” pėr emrin, kėrkon zgjidhje !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/6/1 5:42:40 (806 Lexime)Anėtarėsimi nė NATO dhe Bashkimin Evropian (BE) do tė mbetet prioritet, por edhe shqetėsim pėr zgjidhje tė drejtė tė kontekstit me fqiun jugor (Greqinė), deklaroi mbrėmė lideri i VMRO-DPMNE-sė, Nikolla Gruevski, nė fjalimin e tij para votimit tė Qeverisė sė re tė kryeministrit Zoran Zaev, njofton Portalb.mk.

Qėndrimin pėr “zgjidhje tė drejtė” tė emrit, qė e theksoi Gruevski, largohet nga qėndrimet e ashpėrta tė atėhershme tė VMRO-DPMNE-sė, tė cilat u definuan nė parimin “emrin nuk e japim” dhe si tė paralajmėrojė pėrgatitje pėr kompromis nga ana e partisė rreth zgjidhjes sė kėsaj ēėshtje.


Gruevski nė fjalimin e tij “mė tė butė” ndoshta deri tani, theksoi se VMRO-DPMNE-ja nė vitet e kaluara ka qenė lėndė e “operacionit e qendrave tė jashtme pėr ndryshimin e qeverisė”. Shkaku pėr operacionin, shtoi, ka qenė “politika e tyre nė lidhje mė kėrkesėn pėr zgjidhje tė drejtė tė problemit me emrin, qė nuk e kemi marrė, dhe si rezultat i kėsaj akoma nuk e kemi marrė ftesėn pėr anėtarėsim nė NATO dhe bisedimet pėr hyrje nė BE, tė cilat kanė qenė dhe do tė jenė qėllimi strategjik i VMRO-DPMNE-sė.”

“Megjithatė, pėrkundėr kėtij qėllimit strategjik, qėllim strategjik ėshtė edhe zgjidhja e drejtė, ndėrsa jo zgjidhja e imponuar qė do tė na drejtojė si popull, si komb dhe si shtet. Nga shumica e re dukshėm priten qasje tė ndryshme pas kėsaj ēėshtje. Koha do ta tregojė kush ka qenė nė tė drejtė … VMRO-DPMNE do ta ndjek punėn e shumicės parlamentare dhe fortė do tė luftojė pėr interesat e shtetit. Interesi shtetėror do tė qėndrojė para atij partiak dhe personal. Anėtarėsimi nė NATO dhe nė BE do tė mbetet prioritet, por edhe shqetėsimi pėr zgjidhje tė drejtė tė kontekstit me fqiun jugor”, tha Gruevski.

Mė parė, nė fillim tė mandatit tė tij, kryetari i shtetit, Gjorgje Ivanov, tha se pėr zgjidhjen e problemit me Greqinė pėr emrin ėshtė i nevojshėm “kompromis i logjikshėm”.

/portalbFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.