Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : E vėrteta pėr “Lagjen e trimave”, po vjen nga Athina nė Shkup?
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/26 7:47:12 (939 Lexime)Gjykata supreme greke ka vendosur ta ekstradojė shtetasin maqedonas D.V., ish kryeshef i njėsitit special nė Maqedoni. Sipas informacioneve nė Greqi, pėr tė ka fletarrest nė Maqedoni pasi ka ikur nga shteti pas arrestimit pėr posedim tė bombės dhe marijuhanės, nė shtator tė vitit tė kaluar (2016), transmeton gazeta Lajm.

Agjencia e lajmeve Meta.mk njofton se pėr vendimin final tė ekstradimit duhet tė vendos ministry grek i Drejtėsisė, ndėrkaq nė tė njėjtėn kohė, do tė vendoset a do tė pranohet kėrkesa e tij pėr azil nė Greqi.


D.V. ka qenė i arrestuar nė Selanik, nė muajin shkurt. Avokatja e D.V., Natasha Zaralidu, deklaroi se “nėse ai kthehet nė Maqedoni, atje do tė prezantohet si kriminel, do ta linēojnė dhe se pėrgatitet aktivitet juridik pas vendimit tė Gjykatės supreme”.

Mbrojtja pohon se D.V. ka udhėhequr njėsitin special nė rastin “Kumanova”- 9/10 maj 2015. Sipas avokates, D.V. ėshtė shquar si hero nė kohėn e qeverisjes sė Nikolla Gruevskit, por pastaj i pėrndjekur nga forcat shqiptare nė Maqedoni, i ėshtė kurdisur rasti me posedimin e bombės dhe drogės dhe pėr kėtė arsye ka ikur nė Greqi./Lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.