Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Pasuria e Martin Shkrelit, 5 fakte qė duhet t’i dini pėr tė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/18 15:19:42 (507 Lexime)


Shefi ekzekutiv i farmaceutikės Turing, i urryeri mė i madh nė Shtetet e Bashkuara, Martin Shkreli, qė u bė i famshėm pėr rritjen e ēmimit tė pilulave pėr trajtimin e pacientėve me AIDS u arrestua ditėn e sotme.

Shkreli, 32 vjeē, akuzohet se ka pėrdorur para nga njė tjetėr kompani ilaēesh qė ai drejtonte pėr tė paguar borxhet.

Shqiptari i lindur nė Brooklyn, ka njė pasuri 100 milionė dollarė. Por cilat janė 5 fakte tė tjera qė duhet t’i dimė pėr Martin Shkrelin


– Ai ka humbur miliona dollarė pėr shkak tė kėtij arrestimi

Pasuria e Shkrelit do tė bjerė ndjeshėm. Vlera e kompanive tė tij ka rėnė ndjeshėm pas arrestimit. Sipas MarketWatch ai do tė humbė mė shumė se 25 milionė dollarė.

– Ai ėshtė paditur pėr 65 milionė dollarė nga ish kompania e tij

Pėrveē mashtrimit qė iu zbulua nė lidhje me kompaninė Retrophin, ai gjithashtu ėshtė paditur nga vetė kompania. Shkreli ėshtė paditur pėr 65 milionė dollarė raporton Forbes. Shqiptari i ka quajtur kėto akuza absurde.

-Ka punuar nė Wall Street qė nė moshėn 17-vjeēare

Martin Shkreli ka punuar nė Wall Street qė kur ishte 17 vjeē, duke e filluar si praktikant pėr kompaninė e Jim Cramer. Ai lindi nė Brooklyn, dhe ishte djalė emigrantėsh nga Shqipėria e Kroacia. Prindėrit e tij punonin si pastrues. Shkreli studio nė shkollėn e mesme Hunter, tė cilės i dhuroi 1 milionė dollarė nė mars.

-Ėshtė beqar dhe jeton nė njė apartament nė Manhattan

Shkreli, qė nuk ėshtė i martuar dhe nuk ka fėmijė, jeton nė njė apartament nė Manhattan. Adresėn e tij nė rrjetin social OkCupid ai e fshiu nė fillim tė kėtij viti. Nė adresėn e tij e pėrshkruante veten si inteligjent dhe tė pashėm e ishte nė kėrkim tė vajzave. Njė ish- e dashur e Shkrelit nė kolegj tha se vite mė vonė ai i kishte ofruar 10 mijė dollarė pėr seks oral. Shkreli njė herė u pėrpoq tė blinte njė video lojė League of Legens pėr ēmimin 1.2 milionė dollarė

– Martin Shkreli bleu 2 milionė dollarė njė album muzikor

Ajo konsiderohej si njė nga pjesėt mė tė rralla nė historinė e muzikės, njė pjesė arti ekuivalente me “skeptrin e njė mbreti egjiptian”.

Grupi legjendar i repit, Wu-Tang Clan, njoftoi nė mars tė vitit 2014 se do tė prodhojė vetėm njė kopje tė albumit “Once Upon a Time in Shaolin”, qė do tė shitej nė ankand pėr atė qė bėnte ofertėn mė tė madhe.

Albumi me 31 kėngė do tė vihet nė njė kuti tė gdhendur me dorė sė bashku me njė libėr prej lėkure qė pėrmban tekstet e kėngėve.

Thashetheme tė shumta qarkulluan se nė duart e kujt do tė pėrfundonte njė nga albumet mė tė lakmuar tė tė gjitha kohėrave, me regjisorin Quentin Tarantino, qė qėndronte nė krye pasi ishte fans i Wu-Tang dhe bashkėpunėtor.

Milionerė, miliarderė, biznese e kompani tė shumta komerciale, tė rinj e tė vjetėr shprehėn interes pėr albumin.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.