Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Sela: Mė 27 prill u sulmuan nevojat e shqiptarėve (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/22 8:06:14 (282 Lexime)Lideri i LR-PDSH-sė, Ziadin Sela, nė konferencėn e parė pėr shtyp pas ngjarjeve tė 27 prillit, sot i ka falėnderuar mediat dhe tė gjithė ata qė e kanė pėrkrahur gjatė kėsaj periudhės, njofton Portalb.mk.

Nė lidhje me ngjarjen e 27 prillit, Sela tha se ka qenė sulm ndaj nevojave tė shqiptarėve dhe artikulimit tė tyre nė mėnyrė politike.

“Unė si lider i kėsaj partie dhe ne si parti jemi munduar qė nevojat e shqiptarėve qė t’i artikulojmė. Ai ishte atentat ndaj nevojave tė shqiptarėve, ndaj artikulimit politik tė kėtyre nevojave qė ne si LR-PDSH i kemi bėrė. Ne na vranė mė 27 prill dhe ne u ringjallėm pėrsėri mė 27 prill, ne do tė vazhdojmė qė t’i nevojat e shqiptarėve t’i artikulojmė politikisht”, tha Sela.


Nė lidhje me formimin e Qeverisė sė re, Sela tha se do ta pėrkrahė tė njėjtėn.

“Pėr qeverisje tė re dhe tė reformuar dhe qeverisje nė shėrbim tė qytetarėve. Pak rėndėsi ka a do tė jemi fizikisht prezent pjesė e Qeverisė ose jo, por ne Qeverinė e reformave do ta pėrkrahim”, tha Sela.

Sela gjithashtu theksoi se se ndryshimi ka filluar dhe se kėtė do e shikojnė tė gjithė qytetarėt e Maqedonisė.

“Shqiptarėt perspektivėn e tyre duhet ta mbėshtesin tek liderėt e tyre politik, kėtu kryetari i Lėvizjes pėr Reforma ėshtė Ziadin Sela dhe nuk ėshtė Zoaran Zaevi. Ndryshimi ka filluar sepse ne besojmė se do tė kemi njė qeveri tė re ku do ta shohin veten tė gjithė qytetarėt e Maqedonisė. Ndryshimi ka filluar dhe kėtė do ta shohin tė gjithė qytetaret e RM-sė”, tha Sela.

Sela kėrkoi qė pėrpara se tė zbardhet rasti i 27 prillit ku u sulmua ai, tė zbardhen rastet “Sopoti”, “Monstra”, “Harun Aliu” etj. Ai gjithashtu garantoi se nuk heq dorė nga Deklarata e Pėrbashkėt e Partive Shqiptare.

Ndiqeni mė poshtė videon:

Drejtpėrdrejtė nga konferenca pėr shtyp e Ziadin Selės

Posted by Portalb on Monday, May 22, 2017
/portalbFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.