Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Qeveria e re, ja emrat e ministrave tė mundshėm !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/21 12:08:44 (1081 Lexime)Tė hėnėn, pritet njė takim i ri mes dy krerėve partiak Zoran Zaev – LSDM dhe Ali Ahmeti – BDI ku flitet se do tė hapet edhe diskutimi pėr ndarjen e resorėve. Burime tė Alsat M informojnė se LSDM-ja brenda partisė tashmė e ka vendosur ēėshtjen e resorėve dhe emrave nga tė cilat ata do tė drejtohen.

Jozyrtarisht flitet se kėta do tė jenė ministrat nė Qeverinė e re:


Ministėr i Punėve tė Brendshme- Oliver Spasovski

Ministėr i Mbrojtjes- Radmilla Sheqerinska

Ministėr i Punėve tė Jashtme- Nikolla Dimitrov

Ministre e Punės dhe Politikės Sociale- Frosina Remenski

Ministėr i Bujqėsisė- Ljupēo Nikollovski

BDI do tė ketė numėr tė njėjtė tė resorėve si nė qeverisjes e kaluar. Megjithatė brenda partisė sė Ahmetit akoma nuk ėshtė sjellė vendim pėrfundimtar pėr emrat e mundshėm nė krye tė dikastereve pėrkatėse. Siē mėson Alsat M emrat tė cilėt sillen rreth karrigeve tė kėtyre posteve janė Artan Grubi, Teuta Arifi dhe Izet Mexhiti.

Ndėrkohė mėsohet se LR PDSH-sė i ėshtė garantuar pozita e njė zėvendėskryeministrie, njė ministrie dhe njė zėvendės ministrie.

Siē mėsohet, kėsaj radhe shqiptarėt kanė hequr dorė nga Ministria e Arsimit duke kėrkuar kėshtu dikasterin e Shėndetėsisė.
Burimet shpjegojnė se Lėvizja Besa akoma nuk e ka sjellė vendim tė prerė nėse do tė jetė pjesė e Qeverisė sė re ose jo.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.