Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Maqedoni, ēdo fėmijė qė do tė lind nė tė ardhmen do tė lind me borxh prej 2274 euro !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/19 6:40:37 (2168 Lexime)Pėr momentin borxhi publik i Maqedonisė ka shėnuar shifrėn prej 4.7 miliardė euro, kurse ēdo fėmijė qė do tė lind nė tė ardhmen do tė lind me borxh prej 2274 euro. Kėshtu tregon analiza “Sa borxhi publik i Maqedonisė ėshtė i qėndrueshėm”, pėrgatitur nga Instituti pėr hulumtime ekonomike dhe politike “Finance Think”, shkruan gazeta KOHA. Sipas kėsaj analize, edhe pse niveli momental i borxhit publik ėshtė i qėndrueshėm, mirėpo hapėsira mė e madhe e huamarrjeve tė reja ėshtė nė fazėn kritike.


“Sipas tė dhėnave tė Ministrisė sė Financave, borxhi i shtetit pėr vitin 2016 kap shifrėn prej 3.9 miliard euro, ose 39.1 pėr qind tė BPV-sė, ndėrsa borxhi publik ka arritur shifrėn prej 4.7 miliardė euro, ose 47.8 pėr qind nga BPV-ja. Pra, nėse u referohemi kėtyre tė dhėnave zyrtare dhe kufirit tė qėndrueshėm tė borxhit publik prej 51 pėr qind, atėherė Maqedonia ka hapėsirė tė futet nė borxhe tė reja nė vlerė prej 4 pėr qind nga BPV-ja, gjegjėsisht jo mė shumė se 32 milion euro deri nė fund tė kėtij viti”, deklaroi Teodora Anastasovska, autore e kėsaj analize.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.