Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : A jeni marrė vesh pėr kulaēin qeverisės? Ja ēka thotė Ali Ahmeti !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/19 3:30:00 (1301 Lexime)Lideri i BDI-sė Ali Ahmeti ka thėnė nė emisionin Zig- zag nė Art Chanell se ka pasur njė varg takimesh me Zaevin, dhe siē shtoi, “deri tani nė parim shqiptarėt do kenė numerikisht po aq dikastere sa kanė pasur mė herėt”.

“Drejtimin e dikastereve nuk e kemi definuar, nesėr do kemi njė takim me Zaevin ku do flasim mė detajisht pėr dikastret e caktuara. Ka njė shtim kėtu, pra kemi kryetarin e Parlamentit, duhet biseduar edhe me partitė tjera pėr tė gjetur gjuhė tė pėrbashkėt nė drejtim tė vendit dhe ky nuk ėshtė ndonjė problem”, ka thėnė Ahmeti.


Ahmeti thekson se ka kontakte me Aleancėn Shqiptare, “kemi pasur kontakte nė vazhdimėsi dhe nuk shoh ndonjė probem nė dikasteret dhe ndarjes sė tyre”, transmeton Aktuale.mk.

“Kurse sa i takon Lėvizjes Besa ata kontaktojnė drejtėpėrdrejtė me palėn maqedonase, ndėrsa kam komunikim tė pėrhershėm me Aleancėn pėr tė parė gjėrat mė mirė”, ka thėnė Ahmeti.

Kur do ta kemi qeverinė e re?

“Me rėndėsi ėshtė se gjėrat kanė hy pėr sė mbari pėr zgjidhje dhe ky transfer bėhet nė mėnyrė tė qetė pa ushtrim dhune, presion, terror psikologjik dhe nė kėtė drjetim ka investuar BDI qė tė mos pėrsėritet 27 prill. Pėrpjekjet janė qė sa mė shpejtė tė ndodhė dhe a do ndodhė benda javės apo 10 ditėsh, pritet tė shohim”, ka thėnė Ahmeti nė Zig-zag nė Art Chanell, transmeton Aktuale.mk.

Ahmeti tha se ka, biseduar edhe me Zaevin qė tė japin porosi “jo frikėsuese pėr opozitėn, sepse duhet njė stabilitet i qėndrueshėm dhe qeverisja tė jetė e sukseshme dhe nuk mund tė gjykojmė se kush ėshtė fajtori dhe drejtėsia duhet tė vlerėsojė nėse ka bėrė dikush shkelje”.

“Nuk do jetė lehtė qeverisja, opozitės asnjėherė nuk mund t’ia pėrcaktosh kornizat sesi duhet tė veprojė, por pres edhe situata si pėrplasje poltike rreth koncepteve, ndarjes sė drejtėsisė derisa ende kemi njė gjyqėsi tė partizuar. Sigurisht se do jetė mandat me njė avari dhe tė mos ketė pėrplasje si ato mė 27 prill, por tė ketė debat konstruktiv”, ka thėnė Ahmeti

/portalbFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.