Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Pa nisur bisedimet, nisėn pėrēarjet nė BDI !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/19 1:10:15 (1380 Lexime)Pėrplasje nė BDI pėr postet qeveritare kanė shpėrthyer ende pa filluar bisedimet pėr kėtė ēėshtje, raporton SHENJA.

Brenda kėsaj partie janė paraqitur disa grupe tė cilat pretendojnė tė kenė fjalėn kryesore nė pėrzgjedhjen e ministrave dhe zyrtarėve tė tjerė nė Qeverinė e re. Njė grup e pėrfaqėsojnė ish funksionarėt e kėsaj partie nga qeveritė e kaluara tė Gruevskit tė cilėt njėherėsh mbajnė edhe postet mė tė larta nė organet partiake. Grupi tjetėr janė i ashtuquajturi grupi i afėrt me LSDM-nė ku bėjnė pjesė ish funksionarė nga koalicioni i parė LSDM-BDI.


Nė njė anė janė gjithashtu edhe kryetarėt e komunave tė cilėt nuk do tė garojnė mė nė zgjedhjet e ardhshme lokale, nė mesin e tyre edhe Izet Mexhiti dhe Teuta Arifi, ndėrsa edhe ministrat e rinj tė Qeverisė teknike agjitojnė qė tė mbeten ministra edhe nė Qeverinė e Zaevit. Ditėve tė fundit ambicie kanė shprehur edhe i ashtuquajturi krahu i luftės, tė cilėt mėsohet se pėrveē pozicioneve tė rėndėsishme kanė kėrkuar qė ta kenė edhe fjalėn kryesore nė pėrzgjedhjen e kandidatėve. Pakėnaqėsitė e para kanė shpėrthyer nėpėr rrjetet sociale dhe portale tė afėrta tė njėrės prej rrymave brenda BDI-sė.

Tė gjitha kėto zhvillime vijnė vetėm disa ditė para fillimit tė bisedimeve tė mandatarit Zoran Zaev me kryetarin e BDI-sė, Ali Ahmeti, pėr koalicionin e ardhshėm qeveritarė dhe ndarjen e posteve nė tė. Jozyrtarisht mėsohet se takimi i parė mes Zaevit dhe Ahmetit do tė zhvillohet nesėr, ndėrsa Zaev tashmė takoi Lėvizjen Besa nė selinė e saj ku u testuan pozicionet fillestare tė tė dyja partive. Nga LSDM ndėrkohė kanė paralajmėruar se pavarėsisht rrjedhės sė bisedimeve pėr Qeverinė, nė Kuvend do tė inicojnė propozimet e para ligjore tė cilat vlerėsohen si urgjente. Ligji i parė tė cilin sot paralajmėroi kjo parti se do ta dorėzojė nė procedurė parlamentare ėshtė propozim ligji pėr heqjen e testimit ekstern.

“Presim qė me procedurė tė shkurtuar tė miratohen ndryshimet ligjore dhe nga ky vit tė shfuqizohet tekstimi ekstern pėr nxėnėsit e arsimit fillor dhe tė mesėm. Premtuar se nė mesin e prioriteteve tona tė para do tė jetė heqja e tė ashtuquajturit projekt testimi ekster, qė shkaktoi trauma te nxėnėsit, stres te prindėrit dhe dėnime pėr arsimtarėt. Duam ti mbrojmė nxėnėsit, prindėrit, arsimtarėt dhe profesorėt qė nga ky vit, qė tė mos duhet tė kalojnė nėpėr golgotėn nė tė cilėn kaluan vite mė parė”, ka deklaruar Stefan Bogoev nga LSDM.

Pėrveē kėsaj, LSDM ka paralajmėruar se nė afat sa mė tė shpejtė do tė procesojė edhe propozim ndryshimet nė kodin zgjedhor dhe ligjin pėr pushtetin lokal me qėllim qė tu zgjatet mandati I kryetarėve aktual tė komunave dhe tė shpallen zgjedhjet e ardhshme lokale mė 15 tetor tė kėtij viti.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.