Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Prej tė hėnėn nuk ka rroga nė komuna !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/12 6:48:57 (1043 Lexime)“Ėshtė e patjetėrsueshme qė menjėherė tė zhbllokohen proceset demokratike nė Maqedoni dhe Gjorge Ivnaov menjėherė t’ia ndajė mandatin pėr formimin e Qeverisė kryetarit Zoran Zaev”, thonė nga LSDM nė kumtesėn e rregullt.

Socialdemokratėt paralajmėrojnė se pėr shkak tė bllokadės sė procese demokratike, Maqedonia po pėrballet me probeleme tė cilat u bėjnė dėm qytetarėve dhe tėrė sistemit shtetėror.


“Bllokada e tillė do tė kulmojė tė hėnėn kur do tė skadojė mandati i krerėve dhe kėshillave tė komunave. Tė punėsuarit nė komuna, mėsuesit, do tė ngelin pa rroga dhe kompensime. Qytetarėt nuk do tė mund t’i fitojnė shėrbimet e nevojshme nga komunat. Nė atė mėnyrė, edhe mė shumė do tė komplikohet situata nė tė cilėn gjenden qytetarėt e Maqedonisė. Pėr atė, ėshtė e nevojshme qė tė bėhet transferimi i qetė i pushtetit, me qėllim qė Maqedonia sa mė shpejtė tė merr institucione funksionale”, thuhet nė kumtesėn partiake.

Nga LSDM apelojnė qė tė tė gjithė, pėrfshirė edhe Ivanov, tė kyēen me konstruktivitet nė proceset demokratike, tė veprojnė me vetėdije dhe pėrgjegjėsi dhe tė mundėsojnė transferim tė qetė tė pushtetit dhe formim tė Qeverisė sė re reformuese.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.