Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Maqedoni mbi 50% e popullatės jeton keq !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/11 5:48:42 (286 Lexime)69 pėr qind e qytetarėve tė Maqedonisė nuk kanė mundėsi tė shkojnė tė paktėn njė here brenda vitit nė pushim ose nė ndonjė udhėtim, kurse 68 pėr qind e qytetarėve nuk kanė mundėsi tė shkojnė nė kinema ose teatėr. Kėto janė tė dhėna nga analiza e Insitutit pėr hulutmime ekonomike ‘’Fajnans tink’’.

Analiza nxjerr nė pah se 78 pėr qind e popullsisė sė Maqedonisė si burim kryesor tė tė ardhurave kanė pensionet dhe pagat mujore. Tė tjerėt jetojnė me ndihmėn e prindėrve, bashkėshortėve, farefisit nga mėrgata ose nga vendi.


Sipas kėtij hulumtimi , vetėm njė e treta e popullsiė arrin ti plotėsojhė tė gjitha nevojat dhe tė kursejė pjesė nga tė ardhurat, 41,1 pėr qind arrijnė ti sigurojnė vetėm nevojat pėr ushqim, komunalie etj., kurse 28,1 pėr qind nuk arrijnė ti sigurojnė ato nevoja.

Pastaj 50% e popullsisė nuk arrijnė tė paktėn njė herė brenda muajit tė ushqhen nė restoran, 91% tė shkojnė nė trajtim kozemtik, 78% pėr qind nuk kanė mundėsi tė blejnė vesh-mbathje tė re brenda muajit dhe ,76% tė vozisin automobil ēdo ditė.

/ART CHANEL


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.