Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė pastruar trupin nga dėmet e kequshqyerjes !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/11 4:07:44 (489 Lexime)Numri i njerėzve qė konsumojnė ushqime tė gatshme ėshtė gjithmonė e mė nė rritje. Edhe pse ky fenomen shpesh justifikohet me mungesėn e theksuar tė kohės, nuk ėshtė njė arsye e fortė pėr tė qenė pjesė e menusė ditore.

Pėrveē rrezikut tė obezitetit, mjekėt thonė qė ka 2 arsye mė alarmante, tė cilat duhet t’ju bėjnė tė hiqni dorė nga kequshqyerja:


1. Nė tė tilla raste, trupi e ka shumė herė mė tė vėshtirė tė prodhojė anti-trupa,

2. Si rezultat i kėsaj, organizmi ėshtė i predispozuar tė preket fare lehtė nga sėmundje tė ndryshme.

Megjithatė, ka njė mėnyrė pėr tė rigjeneruar atė ēka tashmė ka mbetur e dėmtuar nė organizėm. Studimet tregojnė se konsumimi i salmonit dy herė nė javė jep rezulate mjaft efikase, pasi ka pėrmbatje tė acidit Omega-3 dhe atij hidroksilik – dy faktorė kėto shumė tė rėndėsishėm antioksidantė, tė cilat ndihmojnė nė rigjenerimin e trupit. Produktet e peshkut janė kėshilluar gjithmonė pėr ata qė dėshirojnė tė kujdesen pėr peshėn dhe shėndetin e tyre. Shkencėtarėt amerikanė shprehin se njė dietė e tillė, parandalon kancerin dhe tumorin, apo ēdo lloj sėmundje tė rėndė nga e cila mund tė prekemi. Pra, nisni ndryshimin, duke filluar qė sot dhe nxitoni tė bėni blerje tė shėndetshme. S’keni ē’prisni!

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.