Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Fuere: Pas formimit tė Qeverisė, bisedime pėr nė BE !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/9 8:42:28 (316 Lexime)Ish ambasadori i BE-sė nė vend Ervan Fuere nė njė intervistė pėr emisionin 360 gradė nė televizionin Alsat M, thotė se pas formimit tė Qeverisė sė re Brukseli duhet tė fillojė me shpejtėsi bisedimet pėr anėtarėsimin e Maqedonisė nė familjen evropiane.

“Mendoj se BE-ja duhet tė bėjė gjithcka qė tė mund tė fillojė negociatat pėr anėtarėsim, tė hapė kapituj tė rėndėsishme qė lidhen me sundimin e ligjit dhe drejtėsisė sepse kjo do tė garantoj proces tė pastėr dhe tė drejtė pėr tė ardhmen e reformave nė Maqedoni. Kėto janė segmente tė veēanta, ku BE-ja mund dhe duhet tė ndihmojė drejtpėrdrejt me vendime politike dhe stimuj financiarė” – deklaroi Ervan Fuere, ish Ambasador i BE-sė.


Fuere madje vlerėson se nė kėtė kohė as Greqia nuk duhet tė pengojė integrimin e Maqedonisė nė strukturat euroatlantike.

“Unė besoj se Greqia duhet tė kuptojė se pengesat qė ajo I ka vendosur nė rrugėn e Maqedonisė drejt integrimit europian ato mė nuk janė tė vlefshme. Ėshtė e qartė se vendi dėshiron integrim europian ,respektim tė fqinjėve, tė kufijve,ajo aspak nuk kontestohet dhe mendoj se qeveria greke dhe shpresoj se pas transferimit tė qetė tė pushtetit, duhet ta kuptojė se ėshtė nė interesin grek qė tė mundėsohet fillimi I bisedimeve pėr anėtarsim.Kjo do tė ishte mėnyra mė e mirė pėr tė siguruar stabilitetin afat shkurtėr, por edhe nė afat tė gjatė pėr tė ardhmen e Maqedonisė” – deklaroi Fuere.

Pas zgjedhjes sė kryeparlamentarit tė ri, edhe komisionari pėr zgjerim Johanes Hahn premtoi mbėshtetje europiane pėr qeverinė e re. Ai madje ka thėnė se pas tejkalimit tė krizės, evropianėt duhet tė janė nė gatishmėri pėr fillimin negociatave.

/portalbFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.