Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Prokuroja e “Monstrės” ende e paprekshme , ministri i BDI-sė reagon si aktivist qytetar !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/5/9 1:41:41 (538 Lexime)Siē mėson Alsat M, Kėshilli i Prokurorėve Publik do tė vendosė tė martėn nė mbledhje tė publikojė shpalljen pėr zgjedhjen e shefit tė ri tė Prokurorisė Publike tė Shkupit. Mandati i Gordana Geshkovskės skadon mė 15 maj. Nė njė bisedė tė shkurtėr telefonike ajo shkurtimisht na tha se nuk ėshtė kompetente tė tregojė nėse do t’i zgjatet mandati edhe pėr gjashtė muaj.


“Po kėrkoni informacion nė adresėn e gabuar. Drejtohuni nė vendin e duhur – tha Gordana Geshkovska nėpėrmjet telefonit.

Sipas informacioneve tona, nė lojė janė dy skenarė rreth pozitės Kryetar i Prokurorisė sė Shkupit. Pasi Kėshilli i Prokurorėve edhe zyrtarisht do tė shpall konkurs, ka mundėsi qė nė vendin e Geshkovskės tė vijė zėvendėsi i saj. Mundėsia tjetėr ėshtė qė ajo tė kryesojė edhe pas 15 majit, kur i skadon afati katėrvjeēar. Kjo do tė thotė se do tė jetė nė pozicion edhe gjashtė muajt e ardhshėm, derisa zgjatė konkursi dhe derisa tė zgjidhet kryetari i ri i Prokurorisė sė Shkupit. Tė martėn nė mbledhje Kėshilli i Prokurorėve me gjasa do tė ndėrtojė strategji se si tė veprojė. Geshkovska ėshtė aktuale nė opinion me zhvillimet e fundit nė Kuvend. Pėr tė, ka indikacione, se eventualisht me paramendim e orienton hetimin pėr dhunėn mė 27 prill. Alsat M ka njoftuar tashmė se Geshkovska ka kėrkuar nga kryeshefat e policisė dhe inspektorėt qė pėr tė gjitha veprimet e ndėrmarra sė pari ta informojnė atė dhe jo ekipin e prokurorėve qė punojnė nė kėtė rast. Tani Kėshilli i Prokurorėve Publik duhet tė miratojė vendim edhe pse nga 1 prilli ėshtė pa njė anėtar. Zoran Sulejmanov u pensionua. Bllokimi i Kuvendit dhe mos konstituimi i Komisionit pėr Zgjedhje dhe Emėrime ėshtė pengesė pėr tė zgjedhur pasardhėsin e tij. Por, burime nga Kėshilli shpjegojnė se edhe nė pėrbėrje jo tė plotė me njė shumicė tė thjeshtė mund tė zgjidhet kreu i ri i Prokurorisė sė Shkupit. Geshkovska ėshtė e njohur pėr publikun me rastin “Monstra”. Ajo kėrkoi dėnime maksimale pėr tė dyshuarit. Vendimi i saj shkaktoi protesta. Njė pjesė e qytetarėve qė protestuan para gjykatės pėr thyerje tė dritareve tė Gjyqit u dėnuan me dy vjet e gjysmė burg. Ndryshe nga atėherė, tani Geshkovska nuk ka ndėrmarrė asgjė pėr tė pėrcaktuar pėrgjegjėsinė te organizatorėt e protestės “Pėr Maqedoni tė pėrbashkėt”, edhe pse policia e ka kėrkuar njė gjė tė tillė, e as nuk ka ngritur procedurė pėr ata qė thyen dhe shkatėrruan sallat parlamentare dhe korridoret. Geshkovska ėshtė e njohur pėr opinionin edhe pėr disa lėndė tė tjera. Ajo udhėhiqte rastin pėr vdekjen e gazetarit Nikolla Mlladenov, si dhe rastin “Merimanga” nė tė cilėn u dėnua pronari i Televizionit A1, Velija Ramkovski.

Ministri i drejtėsisė Valdet Xhaferi i bėri thirrje Prokurorisė publike qė tė mos pengojė procesin e hetimit tė ngjarjeve tė 27 prillit nė kuvend, por tė zhvillojė hetim tė plotė dhe transparent tė rastit. Xhaferi tha se nuk duhet tė veprohet me standarde tė dyfishta, por tė gjitha rastet e krimit tė dėnohen njėsoj.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.