Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Veljanovski nuk e njeh Talat Xhaferin: Ja ēka do tė bėjė nė Parlament!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/29 17:26:23 (1749 Lexime)Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski mė nė fund ėshtė deklaruar pėr ngjarjet e dhunshme qė ndodhėn nė Parlament, pasi huliganėt maqedonas sulmuan dhe rrahėn e pėrgjakėn deputetėt, duke mos kursyer as edhe gazetarėt, duke thėnė se ai i vjen keq pėr kėto ngjarje, njofton TetovaSot. Duke folur pėr “Sitel”, Ministria e Brendshme ėshtė pėrgjegjėse pėr sigurimin dhe ndoshta kishte tė meta, dhe prandaj ka pasur incidente tė tilla.


“Atė ditė e ndjeva se do tė ndodhin kėto gjėra. Zoran Zaev mori fjalim precedural dhe shprehu fjalė tė ashpra, por kam menduar se do tė mbizotėrojė mirkuptimi. Deputetėt kanė dėrguar shumė kėrkesa, mendova se LSDM-ja nuk do ta bėjė kėtė. Ata kishin njė skenar tė planifikuar. Tek unė si kryesues kishin dhėnė 35 nėnshkrime qė parlamenti tė punojė edhe tė premten, dhe unė e miratova atė. Dokumentet e tyre nuk ishte nė pajtim me Rregulloren”, tha Trajko Veljanoski.
I pyetur mė tej nėse ai ka nė plan tė vazhdojė seancėn e qeverisė, ai tha pėrcjell TetovaSot: “Ne mund tė flasim pėr dy aspekte, ligjore dhe politike. Si mund tė thuan se kanė zgjedhur Talat Xhaferi, si kryetar i Parlamentit? Ata kanė shkelur nenin 9 tė Rregullores, nenin 36 ​​tė Kushtetutės. Nuk ishte publik, kanali parlamentar nuk kishte transmetim. Sipas cilės menyrė ata konfirmuan praninė dhe sa njerėz kanė votuar? Nuk kishte asnjė shėrbim, srekretaret, ata i izoluan tė gjithė. Pas sė cilės mėnyrė ata konstatua se cili ishte “pėr”, “kundėr”? Rregullorja thotė se betimin e Kryetarit tė zgjedhur e jep para kryesuesit. Para kujt e tha betimin Talat Xhaferi”.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.