Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Zaev: Nga situata e tanishme pėsojnė qytetarėt dhe kompanitė!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/21 8:09:49 (385 Lexime)Lideri i LSDM-sė, Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin italian, Karlo Romeo, njofton Portalb.mk.

“Nė takim ėshtė konstatuar nevoja pėr zhbllokimin e proceseve demokratike nė Maqedoni, qė ėshtė nė interes tė qytetarėve, stabilitetit dhe perspektivave tė shtetit”, njoftojnė nga LSDM-ja.


“Maqedonia patjetėr duhet tė ecė pėrpara. Shumica parlamentare do t’i vazhdojė hapat drejt zgjedhjes sė kryetarit tė Kuvendit dhe zgjedhjes sė Qeverisė sė re, sipas kushtetutės, rregullores dhe ligjeve tė Republikės sė Maqedonisė”, ka thėnė Zaev nė takim.

Nė takim ėshtė potencuar nevoja e transferimit tė qetė tė pushtetit pėrmes respektimit tė parimeve demokratike. Ėshtė biseduar edhe pėr rreziqet e prolongimit tė zhbllokimit tė proceseve demokratike.

Lideri i LSDM-sė ka shpjeguar se nga situata e tanishme pėsojnė qytetarėt, tė cilėt janė nė njė krizė tė lartė ekzistuese, firmat tė cilat tashmė kanė problem me pagesėn e rrogave. Ministrat nė ikje mund tė funksionojnė vetėm nė mėnyrė teknike. Nga mesi i majit edhe kryetarėve tė komunave edhe kėshilltarėve do ju mbarojė mandati.

“Nuk do tė lejojmė tė ketė pasoja nė dėm tė qytetarėve dhe tė shtetit pėr interesa personale kriminele tė individėve. Shumica e qytetarėve kanė votuar pėr ndryshime, jetė kualitative pėr tė gjithė, drejtėsi, tė ardhme euro-atlantike nė Maqedoni. Ekziston shumicė parlamentare legjitime prej 67 deputetėve tė mbėshtetur prej rreth 700.000 qytetarėve. Ekziston program pėr Qeveri tė re reformuese tė Maqedonisė unitare. Askush nuk ka tė drejtė t’i ndalojė ndryshimet demokratike”, tha lideri i LSDM-sė nė takim me ambasadorin italian, Romeo.


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.