Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ekskluzive: Njė “pjesėtar i UĒK-sė” nga Tetova ėshtė marrė nė pyetje nga policia pėr kėrcėnimin ndaj Gjykatės !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/21 6:45:30 (788 Lexime)Policia e Tetovės ka biseduar me njė person lidhur me kėrcėnimin e javės sė kaluar pėr granatim tė gjykatės sė Tetovės, mėson ekskluzivisht Gazeta “Lajm”, nga burime nė MPB.

Marrim vesh se bėhet fjalė pėr person pėr tė cilin nė Tetovė flitet se ėshtė “pjesėtar i UĒK-sė”, mirėpo policia nuk posedon dėshmi pėr njė gjė tė tillė. Zyrtarisht nuk arritėm tė konfirmojmė kėtė informacion, as tė mėsojmė identitetin e saktė tė personit nė fjalė. Pasi ėshtė marrė nė pyetje nga policia, ai ėshtė lėnė i lirė.


“Bėhet fjalė pėr person pėr tė cilin kanė ekzistuar indikacione se mund tė qėndrojė pas letrės kėrcėnuese, mirėpo kjo nuk ėshtė dėshmuar. Hetimet pėr ndirēimin e rastit ende po vazhdojnė”, thonė nė MPB pėr Gazetėn Lajm. Nė ndėrkohė, policia ka hequr masat e shtuara tė sigurisė nė Gjykatėn e Tetovės, me siguri pasi ėshtė vlerėsuar se bėhet fjalė pėr kėrcėnim joserioz.

Ndryshe tė premten e kaluar, “Ushtria Ēlirimtare Kombėtare” e kėrcėnoi gjykatėn e Tetovės me hedhje nė erė me mjet shpėrthyes. Kėshtu thanė nga Policia e Tetovės e cila ka pėrcjellur edhe mesazhin e lėnė nė njė letėr tek dera e zyrės sė avokates Natasha Janevska qė ndodhet pas gjykatės sė Tetovės, transmeton televizioni Koha- Tetovė.

“Mė 13 prill do tė bombardojmė Gjykatėn e Tetovės. Nė brendi ndodhet sasi e madhe e eksplozivit, mjaft luajtėt me popullin”, shkruhej nė letrėn e lėnė nė derėn e avokates Natasha Janevska, mėngjesin e ditės sė sotme. Kjo ėshtė bėrė e ditur nga zėdhėnėsi i Sektorit pėr Punė tė Brendshme nė Tetovė Marijan Josifovski. Policia menjėherė e ka siguruar vendin dhe pas orientimeve tė marra nga Prokuroria i ka marrė tė gjitha masat e nevojshme, ndėrsa ėshtė thirrur edhe njėsia e antiterrorizmit nė MPB qė tė kryhet verifikim nė tėrė objektin dhe rreth tij nėse dhe ku ka mjet shpėrthyes. Avokatja nė fjalė nuk ėshtė prononcuar rreth kėtij incidenti duke thėnė qė tė mos krijohet panikė nė mesin e qytetarėve.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.