Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Haset njė kafshė e pazakontė dhe e paparė deri tani nė rrethinėn e Gostivarit ! (FOTO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/20 14:01:46 (1404 Lexime)Disa fėmijė tė fshatit Llakavicė nė rrugėn nga fshati Llakavicė nė drejtim tė fshatit Sėrmnovė, saktėsisht nė afėrsi tė tunelit tė quajtur tuneli i hekurudhave, kanė hasur kafshėn qė shihni nė foto tė shtrirė pėr toke. Kafsha sipas tyre ka qenė mė e madhe se nje macė e zakonshme. Pasi bėhet pėr fjalė pėr kafshė tė pazakontė pėr regjionin tonė, eskpertėt e konsultuar nga Agjencioni Flaka nuk kanė arritė tė japin ndonjė shpjegim tė verifikuar, pėrveē se bėhet fjalė pėr ndonjė llojė gjitari.


“Nuk mund tė flasim me saktėsi pėr ēfarė lloji tė kafshės bėhet fjalė konkretisht. Nuk jemi nė terren dhe nuk e shohim me sy. Duhet tė verifikohen pjesėt e trupit, tė bėhet matja e tyre, pamja e syve dhe elemente tė tjera qė tė mund tė konstatojmė me saktėsi llojin dhe familjen tė cilės i takon kjo kafshė”, tha eksperti i konsultuar nga Flaka

Ai thotė qė sigurisht qė bėhet fjalė pėr kafshė tė panjohur nė vendin tonė, dhe nuk e pėrjashton mundėsinė tė jetė edhe mutacion gjenetik i lindur nga dy kafshė tė ndryshėm, apo tė jetė fetus i paformuar i ndonjė lloji kafshe. Pėr mė saktė, ai preferon qė kafsha tė merret nė studim nga eskpertė tė specializuar tė zoologjisė, me qėllim qė definicioni tė bazohet nė shkencė dhe tė jetė i verifikueshėm nė fakte.
Agjencia e Lajmeve Flaka fton institucionet pėrgjegjėse dhe ekseprtėt e zoologjisė qė tė shprehin interesim qė kjo kafshė tė merret pėr ekspertiz. Kafsha ėshtė gjietur nga dy tė rinjėt Besart Amzi dhe shoku i tijė Diar Lumani.
/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.